Jaki dodatek do gnome ułatwiający poruszanie się (netbook)?

Witam

Poszukuje dodatku do ubuntu który ułatwi mi poruszanie się … coś w stylu gnome-do albo moblin. Ubuntu netbook remix odpada bo wersja 10.10 strasznie muli a 10.04 sypie mi się. Natomiast wersje Moblin czy Jolicloud nie podobają mi się tak jak ubuntu. Ogólnie mówiąc potrzebuje jakiś dodatek do pulpitu gnome który ułatwi mi poruszanie się i będzie wyglądał ok :slight_smile: (najlepiej żeby zajmował cały ekran)

:twisted:

pozdrawiam

Ale konkretnie o co ci chodzi? Bo raz piszesz o gnome-do a tutaj znowu o netbook remix, jak dla mnie to dwie kompletnie różne rzeczy. Możesz spróbuj http://www.ubucentrum.net/2010/12/szybk … napse.html albo http://www.ubucentrum.net/2010/05/kupfe … fanow.html albo jakieś docka (tutaj masz duży wybór np. AWN, Cairo, Docky czy jakoś tak, szczególnie polecam AWM).

Być może porada wyda Ci się niezwiązana z tematem bądź zbyt oczywista, ale w pracy na laptopnie/netbooku ogromnie pomagają skróty klawiaturowe oraz ogólnie pewna wprawa w obsłudze programów z pomocą wyłącznie klawiatury (tam gdzie to możliwe). Ja osobiście do uruchamiania głównych programów mam skróty klawiaturowe, tak samo ustawiłem sobie wygodne wg mnie skróty do zarządzania oknami. W programach wiele przycisków/menu można aktywować/wywołać za pomocą Alt + litera (która jest podkreślona na przycisku/menu).W Ubuntu z GNOME ustawienia znajdziesz w System → Preferencje → Skróty klawiszowe, a wykonywanie komend pod skrótami klawiszowymi możesz ustawić w gconf-editor → apps → metacity → [podsekcje]. Troszkę czasu poświęconego i żadne dodatkowe programy nie są potrzebne.

a czy na ubuntu można zainstalować moblin ? bo widzę że są remixy ubuntu z moblinem :slight_smile: