Jaki dotykowy telefon wybrać?

Mam problem w wyborem telefonu do 3-stu złoty.

Który z tych radzicie:

Samsung Wave Y

Sony Ericsson Xperia x8

Samsung Galaxy mini

Oczywiście mogą być jeszcze inne propozycje.

ja bym wybrał xperia x8: najładniej wygląda z pośród tych 3 telefonów, ekran większy niż galaxy mini, android na pokładzie co prawda stary ale może jest jakiś port nowszego i 16 M kolorów :slight_smile:

16milionów kolorów a ty nie zobaczysz nawet 5% z nich :slight_smile: technika swoje a natura swoje.

X8 nie ma większego ekranu niż mini, wręcz przeciwnie ma mniejszy o 0.14 cala, z tych trzech największy ekran ma Wave Y.

Ja na starcie wywaliłbym X8, troszkę stary… zresztą było już na forum, z tymi custom romami i portami różnie bywa niby są ale w żadnym nie działa wszystko jak należy.

Mini ma ciągle aktualizacje (teraz do 2.3.6) jest wygodny a po aktualizacji bardzo szybki, nie ma z nim większych problemów.

Natomiast Wave Y ma BADA i tu już na starcie są ograniczenia, to co bezpłatne na Androida jest już (słono) płatne na BADA np. Angry Birds, dodatkowo słabe mozliwości personalizacji i jeszcze większa rosyjska ruletka z aktualizacjami systemu niż przy Androidzie.

telefon bez blokady simlock a jak nie to tylko w play

Np. Samsung Wave Y jeśli chcesz spróbować czegoś co trzyma dłużej niż Android, albo Galaxy Y jeśli chcesz coś co ma więcej funkcji niż Wave kosztem pożartej baterii.

X8 ma mniejszy wyświetlacz (nie wiem czy czasem nie oporowy) no i aktualizację oficjalną chyba do max wersji 2.1 co zbytnio sprawy nie ułatwia.

Galaxy Y czy Mini mają aktualizację do Androida 2.3.