Jaki dysk 200GB 250GB

Witam jaki polecacie dysk do 200zł

chodzi mi o jakiś 200GB albo 250GB za te pieniądze oczywiście dysk SATA

Mam w komputerze aktualnie dysk pata 80GB i na nim swoje dane i system.

I teraz pytanie czy na tym 80GB pata mam system i pliki zostawić go i podpiąć dysk SATA powiedzmy 250GB i one będą współpracować dobrze, i czy muszą być tej samej marki oba dyski czy to nie ma znaczenia?

Bo wydaje mi się że lepiej mieć jeden i dobry niż aż dwa no ale za dużo kopiowania było by 80GB na ten nowy dysk plików.

Mam zasilacz IBOX 350W czy udzwignie on dwa dyski,

Procesor 2 rdzeniowy 2200Mhz i jedna kość 1GB DDR2 zastanawiam się nad kupnem kolejnego 1GB, ale czy warto.

Wydaje mi się,że lepiej przerzucić wszystkie dane na nowy szybszy dysk,chyba że nie masz ochoty instalować systemu od początku itp.Dyski nie muszą być tej samej marki i razem powinny działać bez problemu.Twój zasilacz to tzw. “byle co” więc lepiej go wymień.

Ja na Twoim miejscu kupiłbym dysk 250GB WD Caviar 7200 16MB. Mam właśnie taki model. Ew. coś z serii Seagate Barracuda.

Po zakupie i podłączeniu nowego dysku stary wykorzystaj najlepiej jako dysk do backup’ u a nowy na system, ponieważ nowy dysk będzie wydajniejszy od starszego ATA. Dysk pobiera ok. 20-30W prądu więc jeśli zasilacz ma taki zapas mocy to będzie działał poprawnie po podpięciu kolejnego dysku. Co do RAMu to jeśli teraz masz 1GB to jeśli będziesz korzystał z windows XP to tyle RAmu ci w zupełności wystarczy.

Co do ramu to zależy ile masz kasy.

Jeśli niedużo to lepiej zamiast ramu zainwestuj w lepszy (czyt markowy) zasilacz.

Co do dysku na to odpowiedział kolega wyżej.

Jeśli natomiast chodzi o firmę dysku twardego to zasadniczo nie ma znaczenie.

Generalnie opinie chodzą takie (nie wiem tylko ile w nich prawdy):

  • Samsung, cichy i chłodny

  • Hitachi, średnio cichy i chłody, ja od siebie dodam bezawaryjny :slight_smile:

  • WD - średnio cichy i grzejący się

  • Seagate - głośny, w miarę chłody

Wybór należy do Ciebie, na Seagate będziesz miał 5 lat gwarancji więc może warto by było się nim zainteresować?

Jeżeli masz takie herezje wypisywać to lepiej nie pisz wcale :x

Bierz tego WD’ka 320GB 16MB Cache WD3200AAKS 199zł.

Seagate 250GB 16/32 cache.

Możesz się ze mną nie zgadzać ale taka jest prawda. Trochę dysków twardych już miałem, wszystkich firm. Wszystkie są tak samo awaryjne. Kwestia nabycia dobrego egzemplarza.

Masz prawo mieć swoje zdanie ale ja również więc mnie nie obrażaj, próbuję tylko poradzić koledze przy pomocy wiedzy którą posiadam.

Nie pisz już do mnie znaFco plisssss…

bardzo dobry dysk

WD 250GB czy 320GB AAKS pobiera max 9.5W.

Najlepiej znaleźć wersję 00B3AO z jednym talerzem - wtedy jest bardzo cichy, ale niestety czas dostępu ma gigantyczny - 16,1 ms :x , ale mimo to jest szybki.

Weź Seagate ST3250410AS lub WD WD2500AAKS.

Choć ja osobiście radziłbym Seagate’a :slight_smile:

Jest jeszcze świetny Hitachi ale pewnie obawiałbyś się tej marki, wszystko co mniej znane jest zazwyczaj uważane za gorsze, a szkoda.

Ja osobiście posiadam Seagate ST3250620AS i muszę przyznać, że jestem z niego zadowolony. Nie narzekam na hałas, ponieważ mam obudowę chłodzoną kilkoma wentylatorami 12cm więc dysk jest niesłyszalny. Mam go od prawie dwóch lat i jeszcze nie miałem z nim problemów

Kupiłem ten dysk jestem zadowolony pozdrawiam i dziekuje.