Jaki dysk 500GB?

Witam.

Chcę kupić dysk 500GB i nie do końca wiem, na jaki się zdecydować.

Mam dobre doświadczenia z firmą WD, kiedyś miałem jakieś ich dyski, ale wtedy nie orientowałem się z tych sprawach etc. Tak czy siak mój poprzedni dysk WD800AAJS i obecny WD2500AAJS są absolutnie bezgłośne. Nie słychać świstu talerzy, jeszcze nidy nie słyszałem chrobotania głowicy, nie wibrują, no po prostu pełna satysfakcja.

No i rozgladając się za dyskiem 500GB od razu pomyślałem o WD rzecz jasna. WD5000AAKS wygląda kusząco, jednak czytałem komentarze na jego temat w różnych sklepach i sam już nie wiem. Opinie się skrajnie różne.

Ma ktoś ten dysk i może coś o nim napisać?

A może są jakieś inne dyski tej wielkości godne uwagi? Warunki, które dysk musi spełnić:

  • żadnego świstu talerzy ani chrobotania głowicy, ma być bezgłośny (mam cichutki zestaw)

  • żadnych wibracji

  • przyzwoite temperatury

  • bezawaryjność

Wydajność bez większego znaczenia, byle nie było wolniejszy od WD2500AAJS.

Proszę o pomoc.

samsung F1 640 gb polecam :slight_smile:

WD odpada. Sam mam 500 GB i nie widziałem dysku, który ma większe wibracje niż on.

Nie dobrze :frowning: A jaką masz serię? AAKS?

I jak wygląda sprawa tych Samsungów? Bo podobno jest tak, że jednym trafiają się super ciche a innych z pierdzącymi głowicami. Kolega ma właśnie takiego pierdzącego, w stresie słychać chroboczące głowice.