Jaki dysk do laptopa Acer Aspire 5741G

Witam, w laptopie padł mi dysk (był to WDC WD5000BEVT-22A0RT0). Wcześniej pracował i przez 6,5 roku. W związku z tym proszę o polecenie w miarę dobrego dysku. Może mieć tą samą pojemność. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

[quote=“hsc, post:1, topic:527262, full:true”]
Witam, w laptopie padł mi dysk (był to WDC WD5000BEVT-22A0RT0). Wcześniej pracował i przez 6,5 roku. W związku z tym proszę o polecenie w miarę dobrego dysku. Może mieć tą samą pojemność. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
[/quote]Cześć,
Transcend SSD370 128GB lub GoodRam Iridium Pro 240GB. Mniejsza pojemność, ale komputer na zastosowaniu dysku SSD zyska żwawość lepszą niż po wymianie procesora. Dysk nie będzie też wrażliwy na wstrząsy oraz nie będzie wydawał dźwięków parkowania głowicy itp.

Dzięki za odpowiedź. Jak myślisz - czy dysk 128 GB wystarczy na udźwignięcie Windows 7 + 1, 2 gier i standardowo troszkę muzyki i zdjęć. Może inaczej - na system muszę przeznaczyć około 30 GB?

I jeszcze jedno - procesor to Intel Core i3-330M - czy obsłuży on SATA3? Czy może w ogóle tym się nie sugerować?
Przepraszam za takie podstawowe pytania;)

To, czy wystarczy Ci miejsca na dysku, powinieneś sam obie obliczyć. Ja osobiście nie pakowałbym się w nic poniżej ~0,5 GB jeśli jesteś graczem.Nie wiem jaki kontroler SATA ma twój lap, ale pamiętaj, że SATA III jest wstecznie kompatybilny z II, tak więc nawet jak podepniesz dysk o interfejsie III do II, to będzie działał z prędkością interfejsu wersji II.
Ja w tym roku uszkodzony dysk wymieniłem na ten https://www.x-kom.pl/p/213227-dysk-hdd-hitachi-500gb-7200obr-32mb-7mm-z7k5.html

[quote=“hsc, post:3, topic:527262, full:true”]
Dzięki za odpowiedź. Jak myślisz - czy dysk 128 GB wystarczy na udźwignięcie Windows 7 + 1, 2 gier i standardowo troszkę muzyki i zdjęć.

Może inaczej - na system muszę przeznaczyć około 30 GB?

I jeszcze jedno - procesor to Intel Core i3-330M - czy obsłuży on SATA3? Czy może w ogóle tym się nie sugerować?
Przepraszam za takie podstawowe pytania;)
[/quote]Na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć. Mi udało się działać jakiś czas na 40GB SSD :slight_smile:
Możesz sobie kupić np. 128 i dodatkowy HDD w obudowie lub od razu 256 SSD.

+/- plik wymiany i ewentualnie hibernacja. U mnie system bez tego (16GB RAM, więc mogłem wyłączyć śmiało) zajmuje 17GB z jakąś drobnicą na pulpicie.

Chipset Intel HM55, Twój, obsługuje SATA II, ale nie ma problemów z obsługą nowych SSD.

Dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi. Stanęło na Goodramie Iridium Pro. Różnica w cenie między oboma dyskami wynosiła jakieś 80 złotych więc uznałem, że warto dołożyć.