Jaki dysk do laptopa do 200 PLN wybrać - najlepiej SSD

Witam,

 

poszukuję pomocy z kategorii dysk twardy, totalnie się na tym nie znam a nie chcę kupić jakiegoś szmelcu. Posiadam Acera 7750g w wwersji 8 gb RAM, i5, RADEON 8500 M z dyskiem o oznaczeniu wdc wd7500bpvt-22hxzt3. Twardziel strasznie mulący jest, powoli startuje system, zanim się rozkręci to też trochę czasu upływa, może to kwestia czasu bo ma już 3 lata ale w sumie od początku nie był demonem prędkości (to nie kwestia wirusów czy rzeczy tego typu bo chodzi identycznie przed jak czy po formacie). Chciałbym zakupić jakiś nieduży dysk na system i najczęściej używane programy a stary niech zostanie sobie na muzę czy zdjęcia. Nie wiem jaki wybrać, na pewno nie chcę SSDka (nawet nie wiem czy by w moim lapku taki hulał), cena myślę, że około ~200 zł, tak jak pisałem - pojemność duża nie musi być, tak 160 gb wystarczy. Jestem świadom, że za tą cenę nie kupię pendolino ale może polepszę choć trochę działanie lapka :wink: Z góry dzięki za jakieś linki czy modele, tak jak pisałem - nie znam się totalnie i nawet nie jestem w stanie nic tutaj wrzucić.

Dlaczego SSD miałyby nie działać, masz jakieś negatywne doświadczenia z nimi związane? Do laptopa by pasował.

Za ~240 złotych kupisz Crucial M500 128GB, w podobnej cenie jeszcze Transcend SSD370 128GB. M500 to takie małe pindolino, jeden z lepszych SSD w tym przedziale cenowym. Różnica w używalności systemu na pewno byłaby kolosalna.

Słyszałem o ich słabej żywotności… 120 na dysk systemowy to chyba nawet za dużo, no nie? Chciałbym się w tych 200zł zmieścić ;) 

Kiedyś tak było, teraz SSD mają naprawdę dobrą żywotność. Czy 120GB to za dużo? Moim zdaniem, w sam raz. Spokojnie zmieści się system oraz najczęściej używane programy.

Chcesz 160GB HDD? Raczej trudno znaleźć nowy, który ma mniej niż 500 :P http://www.morele.net/dysk-twardy-hitachi-travelstar-z7k500-500-gb-hts725050a7e630-546977/ ale, moim zdaniem, jeśli nie potrzebujesz dużej pojemności, a zależy Ci na wydajności, to warto się szarpnąć  i dołożyć kilkadziesiąt złotych do SSD. Różnica w komforcie działania będzie ogromna, system i aplikacje będą chodzić dużo żwawiej.