Jaki dysk kupić do tej płyty?


(Jacekhe) #1

mam płytę główną ecs k7vta3 kt333 na ddr-ach, mój kontroler to ATA/ATAPI-6, UDMA Mode 5 (ultra ATA/100). Mam już 40gb i czy bez problemów mogę podłączyć 160gb czy wykryje te 200gb dzięki za odpowiedź.


(Kylek) #2

Oczywiście, że możesz podłączyć do tej płyty dodatkowy dysk! Czemu pytasz, czy wykryje Ci te 200 GB - przecież pojemność dysków się nie sumuje w Windows - każdy dysk (wolumin) jest widziany osobno. Mam nadzieję, że posiadasz Windows XP z Service Pack 2, bo bez niego chyba system nie zobaczy dysku powyżej 127 GB... No ale zawsze można dysk podzielić na partycje i będzie OK.


(Jacekhe) #3

tak wiem że się nie sumuje ale razem tyle jest. Mam windows xp ale bez Service Pack 2, czyli spokojnie mogę dokupić segate 160Gb??


(Kylek) #4

Według mnie nie ma ku temu żadnych przeszkód. Będziesz tylko musiał podzielić dysk na partycje, bo całych 160 GB to chyba Windows bez SP2 nie zobaczy.


(Jacekhe) #5

oki dzięki za odpowiedź, dysk będzie podzielony na 2 partycje bo co z tego słyszałem to format 100GB trwa ponad 30 minut. A jak co to mam sp2 na cd to się zainstaluje.


(Kylek) #6

Ja mam dysk 80 GB a reszta kompa taka, jak w podpisie i całkowity format tego dysku zajmuje jakieś 5 sekund. Do dzisiaj nie rozgryzłem od czego to zależy :slight_smile:


(Jacekhe) #7

ja też nie mam pojęcia, morze dlatego że takie dyski są formatowane pierwszy raz i dlatego tak długo schodzi bo to format całkowity a nie szybki, powiem tak: od czego zależy nie mam pojęcia (morze od szybkości komputera??). morze ktoś wie to by powiedział jak to jest.