Jaki dysk kupić do tej płyty?

mam płytę główną ecs k7vta3 kt333 na ddr-ach, mój kontroler to ATA/ATAPI-6, UDMA Mode 5 (ultra ATA/100). Mam już 40gb i czy bez problemów mogę podłączyć 160gb czy wykryje te 200gb dzięki za odpowiedź.

Oczywiście, że możesz podłączyć do tej płyty dodatkowy dysk! Czemu pytasz, czy wykryje Ci te 200 GB - przecież pojemność dysków się nie sumuje w Windows - każdy dysk (wolumin) jest widziany osobno. Mam nadzieję, że posiadasz Windows XP z Service Pack 2, bo bez niego chyba system nie zobaczy dysku powyżej 127 GB… No ale zawsze można dysk podzielić na partycje i będzie OK.

tak wiem że się nie sumuje ale razem tyle jest. Mam windows xp ale bez Service Pack 2, czyli spokojnie mogę dokupić segate 160Gb??

Według mnie nie ma ku temu żadnych przeszkód. Będziesz tylko musiał podzielić dysk na partycje, bo całych 160 GB to chyba Windows bez SP2 nie zobaczy.

oki dzięki za odpowiedź, dysk będzie podzielony na 2 partycje bo co z tego słyszałem to format 100GB trwa ponad 30 minut. A jak co to mam sp2 na cd to się zainstaluje.

Ja mam dysk 80 GB a reszta kompa taka, jak w podpisie i całkowity format tego dysku zajmuje jakieś 5 sekund. Do dzisiaj nie rozgryzłem od czego to zależy :slight_smile:

ja też nie mam pojęcia, morze dlatego że takie dyski są formatowane pierwszy raz i dlatego tak długo schodzi bo to format całkowity a nie szybki, powiem tak: od czego zależy nie mam pojęcia (morze od szybkości komputera??). morze ktoś wie to by powiedział jak to jest.