Jaki dysk kupić?


(Bujas Damian) #1

Chce sobię kupić dysk SSD ale najpierw chcę się upewnić czy nie jest za nowoczesny jak na mój stary sprzęt. mianowicie chodzi o dysk OCZ PETROL 64GB. Jak kupię to żeby hulało i nie było akcji takich że komp nie widzi dysku. Mogę bez obaw podpinać ten dysk? Ten komp obsłuży SATA III?


(dark__jedi) #2

Dysk nie jest demonem szybkości... i hulać nie będzie...

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/ocz ... page=0%2C0

z danych wynika, że nie osiąga przesyłu SATAII, ma zmieniony kontroler na +

Płyta nie obsłuży SATAIII, po prostu będzie go obsługiwała w niższych prędkościach.

Nie mniej jednak jest szybszy niż talerzowiec, pytanie co chcesz osiągnąć kupując ten dysk? Masz konkretny powód?


(Bujas Damian) #3

Mam kilka powodów. Po pierwsze jest wyraźnie szybszy od mojego Samsunga (Petrol 180 mb/s dla odczytu przy 90 Samsunga 322hj). po drugie jest cichy, wręcz niesłyszalny. Po trzecie konstrukcja SSD jest wydajniejsza od HDD i zapewnia niższy pobór mocy. Po czwarte bezawaryjność (szacowany czas średniej bezawaryjnej pracy wynosi ~1,25 miliona godzin). Do tego jak na dysk SSD jest bardzo tani. Można go kupić za 200 zł. Wydaje mi się że jako dysk pod system, programy będzie nadawał się doskonale, komp wyraźnie by przyśpieszył. Szkoda że moja płyta go nie obsłuży. Ale jak nie ten to inny. jaki dysk możesz mi polecić do 200 zł? najważniejsze żeby był nowy, solidny, cichy i szybki dysk pod system i programy, więc pojemność nie ma większego znaczenia, wystarczy nawet 30 GB.

Poratujcie, przydałoby mi się już jutro kupić dysk a póki co nie mam nawet nic na oku. Nie znam się na tym, nie wiem który model czy SSD, HDD który będzie najlepiej się nadawał do mojego kompa itd. itd.


(system) #4

Witaj

jeśli ssd

http://www.morele.net/dysk-ssd-intel-ss ... k5-471441/

lub

http://www.morele.net/dysk-ssd-kingston ... 0g-449174/


(dark__jedi) #5

Napisałem, że nie obsłuży SATAIII, ale dysk jest kompatybilny i jak najbardziej powinien chodzić na tej płycie, ale z szybkością SATAII. Czy akurat ten dysk będzie dobrze współpracował z twoją płytą? Po to są standardy, żeby były kompatybilne nawet wstecz. Wypadałoby zaktualizować sobie BIOS. Mój dysk SSD SATAIII chodzi na interfejsie SATAII i wszystko jest OK.


(Agatonster) #6

GreenSpirit ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Bujas Damian) #7

A jaka jest maksymalna szybkość SATA II? Odczuje jakaś znaczącą różnicę?

GRYF: Dyski które podałeś odpadają bo mogę przeznaczyć max 200 zł. Możliwie najlepszy dysk za te pieniądze to jaki? lepiej kupić porządny HDD czy rozglądać się za SSD? choćby 32GB SATA II?

Proszę doradźcie, bo jadę dzisiaj po dysk a kompletnie nie wiem jeszcze co kupić. Od wczoraj przeglądam strony z dyskami, aż głowa boli.

Generalnie dysk pod system i programy więc wielkość bez znaczenia. tak jak mówię nawet 32GB mi wystarczy w zupełności byleby był szybki, stabilny, porządny, kompatybilny z moim komputerem i mieścił się w 200zł


(system) #8

tak tylko teraz ssd i programy,to pytanie jakie?,bo na 32 GB dużo nie zmieścisz i może warto kupić dysk hdd

-- Dodane 23.08.2012 (Cz) 13:01 --

http://www.morele.net/dysk-ssd-a-data-a ... -c-476280/


(Bujas Damian) #9

Zmieszczę wszystko. Debian ze sterownikami i programami zajmuje mi max 15 GB, co ja bym musiał instalować żeby wykorzystać 30 GB?!

Ten dysk mi odpowiada, cena, szybkość, powinien być kompatybilny tylko ta marka nie jest mi znana. Będzie to dysk na lata? niech ktoś się jeszcze wypowie na temat tego dysku bo nigdzie nie mogę znaleźć opinii o nim...


(system) #10

tutaj masz art. może nie dokładnie o tym ale o adata

http://oclab.pl/artykuly/dyski_twarde/c ... yskow-ssd/

-- Dodane 23.08.2012 (Cz) 13:22 --

nie wiem czy zauważyłeś

W załączeniu oprogramowanie Acronis True Image HD i Disk Migration Utility oraz wspornik do montażu 3.5 cali.

-- Dodane 23.08.2012 (Cz) 14:18 --

jeszcze taki w tej mniej więcej cenie co Cię interesuje

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/3971197


(Bujas Damian) #11

Już poszło, zamówiłem A-DATA. jutro albo pojutrze jadę odebrać. Mam nadzieję że nie będę żałował zakupu


(dark__jedi) #12

Żałować nie będziesz, gdyby nie cena za Gb i ewentualnie żywotność - byłoby prawie idealnie.. Pamiętaj o optymalizacji systemu pod SSD.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -3230.html