Jaki dysk na początek, ssd czy hdd?

Witam was wszystkich w moim kolejnym postcie :smiley:

W dzisiejszym temacie jest kurcze taka sprawa że niewiem do końca jaki by se dysk wziąć do mojego zestawu

najbardziej by mi odpowiadało by zakupić ssd jako systemowy, tylko problem jest taki że cena z kosmosu :frowning:

Więc miałem na myśli hdd ale też ma swoje minusy ( szybki jak traktor )… Ale chociaż tańszy niż ssd

Jak byście mogli podajcie jakiś tani a w miarę szybki dysk w przedziale 160-230zł o pojemności 250gb ![-o<

Pozdrawiam.

Bierzesz 32GB SSD pod system i zwykły na HDD na dane i po problemie. Po co Ci super wydajność do odtwarzania mp3;p

Dokładnie tak jak mówi Ci Martin8731. 32GB z SSD na system styka, a do mp3 czy jakiegoś filmu szczególnego kosmosu w prędkości nie zobaczysz,tam zwykły HDD z 7200rpm wystarcza. Pozdrawiam :slight_smile:

Jeśli to będzie jedyny dysk w komputerze to bierz HDD.

Seagate Barracuda ST500DM002 (500GB :wink: )

Dodane 04.03.2013 (Pn) 20:21

Martin8731 , przemek8423

Zależnie o jakim systemie mówimy (dla Visty/7 to za mało).

Dzięki tani i miarę szybki :slight_smile: i w dodatku 500GB za 197-212zł

Jeżeli też ma to być jeden dysk, to zawsze możesz jeszcze poszukać w dyskach hybrydowych.

Ale jeżeli dwa dyski to, tak jak wyżej.

Btw. Jak się dba o system, to 32 GB wystarczą pod pewnymi warunkami. Ja mam win7 64bit, 28 GB partycji systemowej i zawsze mam wolne w granicach ~1GB, ale nie mam pliku wymiany i hibernacji, a jak wiadomo są to praktycznie 2 największe pliki systemowe. Dlatego też najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w 50 GB. Starczy spokojnie na system i na programy, które najwięcej uzywasz.