Jaki dysk najlepszy do laptopa ASUS R512C?

Dzień dobry, poszukuje nowego dysku do laptopa ASUS R512C! Z tego co wiem to dysk jest uszkodzony. Ma być to dysk HDD, nie musi być duży 500GB wystarczy. Chce na niego przeznaczyć ok. 300zł
Edit 16.03.17 15:12

Hej, bez problemu wymienisz dysk. Jaki budżet chcesz przeznaczyć na dysk SSD? Dyski te różnią się trwałością (różne typy pamięci mają różny czas eksploatacji).

Na dysk SDD chciałbym przeznaczyć ok. 300 zł tylko oplaca się za taka cenę kupić SDD czy HDD

SSD = szybkość, responsywność systemu.
HDD = trwałość (SSD ma ograniczoną liczbę zapisów na komórkę pamięci ~ przebieg max 20 TB, dyski HDD padają jak się zużyją i nie ma znaczenia przebieg zapisów).

SSD za 300 PLN to MLC (niższa jakość pamięci, szybsze zużycie, niska pojemność)
HDD za 300 PLN = 1 TB dysk 5400 RPM.

1 polubienie

Hitachi 5K1000 lub 7k1000.
Mieści się w budżecie, ma 1TB, jest szybki, cichy i trwały.

1 polubienie

A czy zmieści się do lapka? Czy rozmiar ma znaczenie? Czy dyski są takiej samej wielkości?
nie wiem nie rozkręcałem. Nie znam się!
Chce mieć pewność że dysk będzie pasował do laptopa

Nie powinno być problemu z montażem.

W laptokach stosujemy zazwyczaj dyski 2,5" a te takie właśnie są.

Nie będzie pasował, bo masz fabrycznie model 7mm https://www.hgst.com/products/hard-drives/travelstar-z5k500 gdzie proponowane Hitachi mają 9,5mm. IMO kupowanie kolejny raz hdd do tak wolnego laptopa to pomyłka.

Podejrzewam, że sanki są standardowe 9.5 mm, ale należałoby to najpierw zmierzyć.

Kupowanie tak wolnego laptopa to pomyłka, 10-cio letni sprzęt na C2D jest mocniejszy więc co mu HDD zaszkodzi?
Liczysz że z tym procesorem wykorzystasz potencjał SSD?

Zawsze komfort pracy będzie choć trochę lepszy, podobnie jak czas pracy na baterii. O ile autor nie potrzebuje dużej pojemności na dane. Generalnie do końca nie wiem jakie ma być przeznaczenie takich laptopów. Chyba najbardziej nadaje się jako maszyna do pisania.

Odpowiednik dawnych netbookow na Atomach.
Niektórym taka wydajność wystarczy, ja osobiście wolałem poleasingowego Thinkpada z i5 za sporo mniejszą kasę.

XD Gdzie wyczytałeś takie bzdury?

Ma ograniczoną ilość zapisów ale to nie w ilości danych a liczbie cykli, faktycznie nie ma co się przejmować żywotnością, powinien przeżyć sam komputer jeżeli nie ma wady.

Dziękuje wszystkim za pomoc! Co do kupna dysku narazie się wstrzymam!