Jaki dysk NAS do małej firmy?


(Mizar890) #1

Witam jaki polecicie dysk NAS nie musi posiadać mnóstwa zbędnych funkcji ważne, aby to była zapora przed takimi wirusami jak cryptolockery tzn. żeby miał opcję jakiś kopii zapasowych a dwa uprawnienia bo chodzi o to, że w firmie koło 10 osób by miało do niego dostęp ale chciałbym to zrobić na zasadzie uprawnień tzn. żeby nie każdy miał prawo do zapisu na tym dysku.

 

Bo osoby co obrabiają zdjęcia by miały zapis i odczyt tylko w folderze ze zdjęciami a w innych nie i analogicznie inne osoby do swoich folderów. Bo teraz jak wirus przeszedł na dysk sieciowy z komputera z pełnymi uprawnieniami to wiadomo co się stało.

 

 


(GBM) #2

Zainteresuj się sprzętami firm QNAP lub Synology. Wszystko zależy jaki masz budżet, ale moim zdaniem nie warto oszczędzać, a kupić raz i porządnie na lata :wink:


(Mizar890) #3

No patrzyłem na QNAP’y i było za 500zł ale nie wiem czy będzie wystarczający i czy te funkcje będzie miał, które potrzebuje. Bo dało by radę żeby były dwa dyski w NAS i jeden jest na którym jest zapisywane wszystko a drugi tylko dla backupu? Tyle żeby po backupie on się odłączał od sieci.


(remik307) #4

Witaj,


(lith) #5

Dopóki backup mieści sie na jednym innym urządzeniu to nie ma problemu. Jak chcesz archiwizować zawartośś NAS’a po kawałku na kolejnych dyskach twardych to robią się schody :/