Jaki dysk o pojemności 500GB?

Witam.Mam problem z wybraniem dysku twardego o pojemności 500GB. Najlepszym rozwiązaniem wg. mnie byłoby kupno dysku SAMSUNG HD502HJ.Jeśli macie jakieś inne propozycje to piszcie.Cena dysku tak do 170zł z przesyłką.Dysk musi mieć przejście SATA2.Co powiecie o tym:

http://www.proline.pl/?p=SAM+50+16+HD502HJ

Polecam ten dysk lepszego nie znajdziesz w tej cenie i pojemności.Sam taki posiadam jest cichy i szybki.

oregan233 , a co to ma wspólnego z działem Giełda? Czytaj opisy działów, to unikniesz nieporozumień.

Szybki? No jest jednym z najszybszych klasycznych dysków twardych.

Cichy? Z tym bym się nie zgodził. W porównaniu do mojego dysku hitachi o prędkości 5400rpm dysk ten działa jak suszarka. No i głowica również chodzi dość głośno.

Ale czy to dobry wybór? Tak. Ewentualnie możesz się zastanowić jeszcze nad WD Caviar Black… Chociaż ja i tak jestem zwolennikiem rozwiązania ssd na system + hdd 5400 rpm na pliki.

Jest to dobry dysk , rozważ dołożenie paru złotych i zakup dwa razy pojemniejszego brata tego dysku ;). Do 170zł nie kupi dysku ssd.

Wiem, dlatego napisałem, żeby kupił tego Smasunga albo czarnego Caviara

A mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego samsugna hd502hj, co oznacza ten interfejs:Serial ATA/300 (SATA2) i czym różni się ATA/300 od SATA2?

Tym, że ata/300 nie istnieje?

sata1 = super ata/150

sata2 = super ata/300

sata3 = super ata/600 (nowość na rynku)

EDIT:

Chyba, że chodzi o specyfikację transportu lotniczego ;|

Ok, dzięki za odp.I jeszcze jedno pytanie lepiej kupić dysk z 1 czy z 2 talerzami?

Chyba raczej Serial ATA? Ale to w sumie drobnostka :slight_smile:

no no :smiley: czeski błąd

Dobrze już wszystko wiem, tylko teraz znowu takie pytanie, czy kable od dysku SAMSUNG HD120IJ będą pasowały do SAMSUNG HD502HJ?

sata2 to sata2. Kable te same, porty te same… co ma nie działać?