Jaki dysk o pojemności 500GB?

(Krystek0908) #1

Witam.Mam problem z wybraniem dysku twardego o pojemności 500GB. Najlepszym rozwiązaniem wg. mnie byłoby kupno dysku SAMSUNG HD502HJ.Jeśli macie jakieś inne propozycje to piszcie.Cena dysku tak do 170zł z przesyłką.Dysk musi mieć przejście SATA2.Co powiecie o tym:

(Kwarc21) #2

Polecam ten dysk lepszego nie znajdziesz w tej cenie i pojemności.Sam taki posiadam jest cichy i szybki.

oregan233 , a co to ma wspólnego z działem Giełda? Czytaj opisy działów, to unikniesz nieporozumień.

(kamil_w) #4

Szybki? No jest jednym z najszybszych klasycznych dysków twardych.

Cichy? Z tym bym się nie zgodził. W porównaniu do mojego dysku hitachi o prędkości 5400rpm dysk ten działa jak suszarka. No i głowica również chodzi dość głośno.

Ale czy to dobry wybór? Tak. Ewentualnie możesz się zastanowić jeszcze nad WD Caviar Black... Chociaż ja i tak jestem zwolennikiem rozwiązania ssd na system + hdd 5400 rpm na pliki.

(Lasarus) #5

Jest to dobry dysk , rozważ dołożenie paru złotych i zakup dwa razy pojemniejszego brata tego dysku :wink:. Do 170zł nie kupi dysku ssd.

(kamil_w) #6

Wiem, dlatego napisałem, żeby kupił tego Smasunga albo czarnego Caviara

(Krystek0908) #7

A mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego samsugna hd502hj, co oznacza ten interfejs:Serial ATA/300 (SATA2) i czym różni się ATA/300 od SATA2?

(kamil_w) #8

Tym, że ata/300 nie istnieje?

sata1 = super ata/150

sata2 = super ata/300

sata3 = super ata/600 (nowość na rynku)

EDIT:

Chyba, że chodzi o specyfikację transportu lotniczego ;|

(Krystek0908) #9

Ok, dzięki za odp.I jeszcze jedno pytanie lepiej kupić dysk z 1 czy z 2 talerzami?

(Witkacy75) #10

Chyba raczej Serial ATA? Ale to w sumie drobnostka :slight_smile:

(kamil_w) #11

no no :smiley: czeski błąd

(Krystek0908) #12

Dobrze już wszystko wiem, tylko teraz znowu takie pytanie, czy kable od dysku SAMSUNG HD120IJ będą pasowały do SAMSUNG HD502HJ?

(kamil_w) #13

sata2 to sata2. Kable te same, porty te same... co ma nie działać?