Jaki dysk przenośny bądź pendrive

Witam.

 

Od dłuższego czasu planuję kupić dysk przenośny albo pendriva, najlepiej to i to. Jak dysk najlepiej wybrać? troszeczkę czytałem i ludzie najbardziej polecają dyski WD. Jakiej pojemności dysk najbardziej opłaca się kupić? Jak z transferami no i czy warto się pchać w dysk 7200?

Gdybym zdecydował się na pendrive, szukam - no właśnie czego szukam? nie wiem czy 16 cz 32GB. Najbardziej zależy mi na wysokich prędkościach zapisu. Palucha potrzebuję do oglądania filmów 3D na moim TV. Kopiowanie nawet zwykłych filmów 720 na moje aktualne paluchy przy prędkości ~5 mb/s pochłania ogromne ilości czasu i strasznie wkurza. Chcę coś szybkiego i niedrogiego.

Możecie coś polecić?

Nie wiem czy się opłaca kupować tego pendrive. Lepiej moim zdaniem kupić raz za ok. 170zł Chromecasta od Google i po prostu streamować filmy z komputera. Moim zdaniem jest to wygodniejsze rozwiązanie, chociaż na pewno nie jest tańsze. Dodatkową zaletą Chromecasta jest to, że można go użyć w każdym urządzeniu wyposażonym w port HDMI. Jeżeli jednak chcesz pendrive to koniecznie wersja z USB 3.0. Twój komputer również musi posiadać takie złącze. 

 

Co do dysku twardego to ja bym na twoim miejscu zainteresował się dyskami WD 2TB Passport. Moim zdaniem jest to najlepszy stosunek ceny w przeliczeniu na GB. Sam posiadam dysk WD 2TB zewnętrzny jednak jest to 3.5 cala więc przenośny nie jest. Jednakże nie miałem z nim żadnych problemów (odpukać). Oprócz niego mam jeszcze 4 inne dysku WD i one również działają bez problemowo. 

np coś takiego:http://www.x-kom.pl/p/159797-dysk-twardy-zewnetrzny-wd-my-passport-slim-1tb-usb-30.htmlLekki, mały = przenośny i ma USB 3.0

Jeśli chodzi o markę dysku to nie ma reguły, ewentualnie trzeba uważać, żeby nie kupić jakichś konkretnych trefnych serii. ja sporo dysków używam i już padały mi i Seagate’y, i WD’ki i inne. Co nie znaczy, że nie polecam WD, są OK. Po prostu żaden dysk nie jest 100% bezawaryjny, Ostatnio posypał sie mi 3-4 letni wd black - ■■■■ happens.

przez USB nie będziesz przy żadnym urządzeniu lepszych transferów

maks dla USB2 to 30Mb/s przy lepszych penach z certyfikatem turbo boost uzyskasz 20MB/s przy dysku szybciej nie będzie chyba że kupisz dysk z wejście eSATA ale takie też musisz mieć w komputerze

Mam USB 3.0, tylko taki wchodzi w grę.

Nie wiem, gdzie masz ten TV, na jakiej wysokości itp. ale właściwie to po co ten pendrive ?

Jeżeli i tak zamierzasz kupić dysk to bierz pierwszy lepszy z USB 3.0 (2.0 w przypadku dysku też się na da chociaż będzie na pewno wolniej). Jego również możesz podłączyć do telewizora. No chyba, że warunki na to nie pozwalają. 

No i chyba to będzie najlepsze