Jaki dysk Seagate czy WD? Który z nich jest lepszy?

Witam, mam mały dylemat związany z wyborem dysku twardego. Otóż chcę kupić dysk twardy o pojemności między 500GB a 750GB, mój budżet wynosi max 200zł. (czyli pewnie 500GB :P) Mam na oku dwa dyski twarde:

-WD z serii Green Power:

http://allegro.pl/item756437551_wd_cavi … power.html

(jest lepszy paramertami)

-Seagate

http://allegro.pl/item749261943_seagate … sklep.html

I mam dylemat, która firma według was jest lepsza, czy WD czy Seagate. Najważniejsze dla mnie jest żywotność tych dysków, ponieważ mój komputer chodzi bardzo długo, czasami nawet ponad 24h i nie chciał bym żeby mi dysk padł po roku czasu.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Poczytaj ostatnie podobne tematy, Samsung F3 jest najszybszym i żywotnym dyskiem, jak interesuje Cię bardziej cisza, chłód i mniejszy pobór prądu w zamian za wolniejsze działanie, to bierz F2EG, albo F3EG.

Samsung F3 w ciemno, od lat jadę na Samsungach różnego kalibru i nie rozczarowałem się jeszcze (na WD także nie).

Samsunga nie chce, mam 2 dyski na Sata i jeden mi padł, a drugi pada (właśnie dalatego muszę szybko kupić nowy). Chyba wybiorę WD. Najważniejsza jest wydajność! :slight_smile:

Czyżby to były Samsungi sprzed serii F1? Jeżeli tak, to nie sugeruj się własnymi doświadczeniami, bo ostatnie serie Samsungowi naprawdę dobrze wychodzą.

A ten WD bynajmniej wydajnością nie grzeszy…

Spora lektura jest tutaj post2250928.html

Czyżby to był temat sprzed premiery Samsungów F3, gdy Seagate 7200.12 był jedynym dyskiem z 500GB talerzami i był najszybszym dyskiem?

Przywołaj nowsze tematy i zobacz ostatnie opinie.

Mój dysk to start sprzęt, ma ponad 4 lata. (miał prawo) ale drugi miał ok 2 i poszedł na śmietnik.

pakeroso dzięki za lekturkę, poczytałem i dużo sie dowiedziałem. Lecz nadal nie wiem co wybrać, myślę że wezmę jednak coś z rodziny WD, ale troszę lepszego, dołożę troszkę kasy i kupię już coś dobrego. Dzięki wielkie za wszystko. Pozdrawiam.

Rób jak chcesz, ale najwydajniejszym obecnie dyskiem jest Samsung F3, a ogólnie Samsungi od serii F1 zmieniły oblicze swoich dysków i stały się one pewne, żywotność porównywalna do WD, który jest jednak zdecydowanie wolniejszy (Seagate zaliczył ostatnio kilka wpadek).