Jaki dysk SSD 500GB (TLC vs MLC)

Chce zakupić dysk SSD z pojemnością około 500GB.
Znalazłem taki dysk, który wydaje się mieć dobre opinie. Co o nim sądzicie czy może coś innego polecacie?

To jest dysk TLC, a słyszałem, że MLC jest lepsze i pojawia się pytanie czy warto dopłacać i kupić MLC?
Np taki

ADATA SU900, na kościach MLC 3D

Weź sobie na MLC jeżeli będzie dużo zapisów hosta.
Ja mam Samsunga Evo 850 500GB na 3D Nand i sprawuje się dobrze, jak na moje potrzeby wystarcza.

Ja również posiadam Samsunga 850 evo tylko że w wersji 250GB i jestem z niego w pełni zadowolony oraz z przyjemnością mogę go polecić.

Samsunga Evo 850 250GB mam pod Linux’a :wink: też jest oki.

MX300 jest 3D-TLC, a nie TLC, spokojnie możesz go traktować na równi z MLC.
Goodramy też są spoko, ale raczej nie warto dopłacać. No chyba, że za 5-letnią gwarancję.

Polecany EVO 850 również jest 3D TLC i ludzie chwalą.

Mlc będzie najlepszym wyborem !

Chyba faktycznie wybiore MLC, patrząc na temat stąd: http://forum.pclab.pl/topic/1105934-SSD-wątek-zbiorczy-Przeczytaj-zanim-założysz-nowy-temat/
Gdzie odradzają Crucial MX300, z uwagi na to, że jest TLC.

Z jakiego powodu? MX300 ma kości 3D TLC FG, czyli od 2D TLC różnią się głównie wyższą litografią. Samsung ma kości 3D TLC CFG, w których jest już trochę więcej korzystnych zmian…

Wybral bym goodram z racji 60 miesiecznej gwarancji
Potrzebujesz taki duzy dysk nie lepiej 250 GB

Chce mieć też gry więc dlatego 480 GB :slight_smile:

bierz MLC, nie ma co ryzkować z 3D TLC jest za krótko na rynku żeby być wyrocznią.

Wziąłem goodram 480gb :slight_smile: gwarancja 5 lat i fakt że to mlc mnie przekonało.

też niedawno zakupiłem goodram’a w promocji znalazłem w sferisie 240 gb za 329 pln