Jaki dysk SSD kupić?

Jaki dysk SSD kupić do mojego komputera do 500zł? Czy trzeba formatować system po podłączeniu SSD?
Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz
MSI B75MA-E33 (MS-7808)
8GB RAM
GTX 1050Ti 4GB

Proponuję coś z tej serii:


W przedziale do 500zł mieści się wersja 240GB.

Na nowym dysku, zwłaszcza podczas przesiadki z talerzowca na SSD, dobrze byłoby postawić system na nowo. Oczywiście przy założeniu, że nowy dysk będzie systemowym, a przypuszczam, że taki jest właśnie plan.

2 polubienia

Bardzo dobry dysk w rozsądnej cenie, sam posiadam takie 2 połączone w Raid, Polecam :slight_smile:

Akurat kupowałem ostatnio. Wybrałem intela. Pracownik punktu odbioru powiedział, że intele nie wracają a goodramy bardzo często. Tak więc… :slight_smile:

A wspomniał które GOODRAMy tak często wracają? Bo mi na łamach DP jeden człowiek również wspomniał, że do serwisu, w którym pracuje, wracają czasem GOODRAMy, ale z seriii Iridium ani jeden, dlatego właśnie na taki model zdecydowałem się :slight_smile: Słyszałem również, że dyski HDD Seagate są bardzo awaryjne, z tym że ja od lat korzystam i żaden nie padł, przy czym nigdy nie wybieram modeli najtańszych.

2 polubienia

Kupić chcę do kilku gier w których zakup tego dysku coś pomaga no i do systemu też ale nie wiem czy właśnie formatować czy też nie :confused:

Adata SU800
Crucial MX 300/MX500.

Adata ma tą zaletę, że producent nigdzie nie określa limitu TBW, więc możesz na nim instalować wiele GB danych bez utraty gwarancji.

Goodram odpuść, bo to nic specjalnego już, a bywają z nim problemy pod Windows 10.

Stety czy niestety kupiłem dysk który podali wyżej zobaczymy jak się sprawdzi:)

Patrząc na popularność Intel vs Goodram to nie dziwię się, że zauważalnie więcej wraca Goodramów. Po prostu na Goodramy jest dużo większy popyt. Niestety ludzie dalej też kupują dyski o marnej renomie na TLC, bo taniej o parę złotych. Iridium PRO maja opinie trwałych, Iridium Gen 2 już trochę gorzej, ale tylko mały procent wraca. Patrząc na ilość sprzedanych i tak jest to mizeria, bo dalej są polecane.

1 polubienie

Adata SU800 jest całkiem spoko wyborem

GOODRAM SSD Iridium PRO kości MLC i 60 miesięcy gwarancji

Windows 10 i wszystko jasne :slight_smile:

To chyba zależy od serii , kiedyś czytałem na benchmarku chyba, że Dyski Seagate są bardzo awaryjne, ja posiadam 2 x Seagate Barracuda 1 TB(aktualnie połaczone w RAID) , w tym że jeden ma z dobre 5lat a drugi ponad rok, do dnia dzisiejszego wszystko elegancko działa , z jednym ani drugim nie było jeszcze żadnych problemów. Być może są awaryjne ale te nowe ? Barracuda PRO albo Firecuda? (Hybryda)

Seagate miał lepsze i gorsze serie. Obecnie wypada podobnie do konkurencji. A opinie o wysokiej awaryjności biorą się z dużej popularności tego producenta. Wiadomo, że marudy najgłośniej krzyczą.