Jaki dysk SSD TCL czy MLC?

(jamelmar) #1

Witam
Zamierzam kupic dysk ssd ok 250gb na system do stacjonarnego. Czytalem o roznych typach pamieci i wszyscy polecaja standard MLC niz np 3D NAND TLC. Chodzi o wytrzymalosc itp. Przymierzalem sie do zakupu Cruciala MX300 ale ma wlasnie typ TLC w porownaniu do MX200 badz goodrama iridium gdzie jest MLC. I tak np ADATA Su800 na 3D Nand TLC jest znacznie tanszy od modelu Su900 gdzie jest MLC

(MartinaNeumayer) #2

Wybór zależy głównie od funduszy. Ja kupiłam cztery sztuki samsunga EVO 850 właśnie z 3D VNand i absolutnie nie narzekam. Co więcej, jestem bardzo z nich zadowolona. Wytrzymałość ich jest na poziomie bardzo dobrym dla zwykłego użytkownika. Te dyski przeżyją całą tą maszynę :wink: jak znam życie.

(spyware) #3

Witam
osobiście polecam MLC (Multi-Level Cell)
Mam dysk samsung SSD 840 Pro 128 GB na tych właśnie kościach. wykorzystuje 21 nm pamięci MLC NAND (400 Mbps będzie to już chyba z pięć lat jak go mama a stoi na nim tylko system i zero problemów, spowolnień i błędów.

(nietopyrz) #4

Oczywiście, że MLC.

(Enzo1) #5

Jeśli masz możliwość wyboru pomiędzy MLC a TLC ,to wybór jest oczywisty MLC.Dyski oparte o komórki TLC mają może nieco mniejszą żywotność,ale i z tym producenci sobie radzą,wystarcza dobry kontroler oraz odpowiedni firmware.Sporo zależy też od rozmiaru komórek,czym mniejsze tym gorzej z żywotnością.

(Mark7) #6

A ja bym powiedział tak : zależy do czego ten dysk. Na system MLC a na dane (rzadziej zapisywane) TLC.