Jaki dysk SSD wybrać do HP Probook 6570b?

Witam, potrzebuje porady dotyczącej wyboru dysku SSD do laptopa HP Probook 6570b.

Laptop posiada procesor i5-3210M 2.5GHz 4CPU,
Płytę HP 17AB,
4 GB RAM DDR3
i grafikę HP 4000.
Aktualnie mam w nim zamontowany dysk HDD o pojemności ~300GB.

Jak widać po powyższych parametrach, nie jest to już najnowszy ani najwydajniejszy laptop i chciałbym go trochę przyspieszyć (btw. czy dokupienie ramu będzie dobrym czy bardzo dobrym pomysłem?).
Myślę, że rozmiar do 256 GB wystarczy - nie chce ładować w niego więcej pieniędzy.

Chciałbym się zapytać na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie nowego dysku SSD pod ten sprzęt, czego unikać, jakie modele wydaja się interesujące i jakie parametry będą najbardziej optymalne? Może ktoś zaproponuje jakiś konkretny model (albo widział jakąś ciekawą promocje - w końcu mamy blackfriday /s :wink:)?

Do czego słuzy ci lapyop, ze chcesz dokupić RAM?

W sumie to nie wiem czy go dokupić, na pewno większa ilość by nie zaszkodziła. Na co dzień używam stacjonarki, ale czasem mam potrzebę użycia tego lapka do typowych zastosowań domowych (nie gram na nim), czyli przeglądanie internetu + filmy i pracy z użyciem np. Visuala, Unity itp. (przy 2-3 takich programach uruchomionych i paru oknach przeglądarki laptop zaczyna już mocno mulić).

Myślę, że dodatkowe 4 GB RAM-u nie zaszkodzi jeśli wykonujesz na nim jakąś pracę, ale uważaj przy doborze, najbezpieczniej będzie dobrać taką samą częstotliwość no i woltaż 1.5V bo OEM-y nie są podkręcane więc też takie mają. A i więcej jak 8 GB nie zmieścisz w tym lapku. Dysk SSD to raczej prosta sprawa, szukaj 2,5" SATA i będzie pasować. Choć to mało prawdopodobne, możesz zorientować się, czy nie masz przypadkiem wejścia M.2. A rozmawiając o producencie to osobiście zawsze ufałem Kingstonowi ale ADATA też będzie dobrym wyborem. Oczywiście sprawdzaj opinie każdego modelu.

1 polubienie

Samsung 860EVO 250GB dobry wybór, 5 lat gwarancji:

Crucial MX500 jest teraz w promocji za 169 zł https://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/dyski-twarde/dyski-ssd/crucial-mx500-250gb-sata3-2-5-560-510-mb-s

1 polubienie