Jaki dysk SSD

Kupiłem sobie nową płytę główną do kompa ASUS H170M-PLUS, na której mam złącza M.2 I  Sata Expresa i nie wiem pod które port mam kupić dysk.  Dysk ma być tylko pod system i ważniejsze programy na których pracuje , więc myślę że 120 gb mi starczy. Jak  oglądam dyski SSD w necie to wszystkie maja interfejs SATA III , nie wiem czy w ogóle są jakieś dyski pod sata expresa albo ja nie umiem szukać ^^, dyski pod M.2 do 120 gb też mają prędkość SATA III czyli te 520 mb/s. Wiec wszystko jedno który wybiorę? Pomóżcie bo zgłupiałem i poprawcie mnie jak coś źle  zrozumiałem. Zaproponujcie też jak możecie kilka modeli dysków. Dzięki.

Według mnie nie opłaca się kupować dysków na M.2 jeśli nie potrzebujesz transferów powyżej 500MB/s (takie szybkie są drooogie). Kupowanie takiego o transferach porównywalnych do SATA III to trochę sztuka dla sztuki - ot, tak aby po prostu mieć coś innego niż wszyscy:)

Wszystko jedno co wybierzesz. Kupiłem ostatnio transceda 128GB m.2 z ciekawości czy będzie różnica w działaniu i by się port nie marnował. :wink:

Nieprawda.

Dysk na M.2. też ciężej potem odsprzedać, bo nie każda płyta ma to złącze. Nie wiadomo w jakim stopniu się spopularyzuje. 

Dla niektórych jest to esencja życia, co zrobić :wink:

 

Teraz więcej płyt ma złącze m.2 więc nie widzę problemu z odsprzedażą ;) 

Wiadomo, SATAIII to najpopularniejsze złącze ale zaryzykowałbym m.2 :wink: ale to subiektywna opinia :wink:

Dlaczego piszesz o cenach do a nie od? Bo okazałoby się, że sam piszesz brednie?

Musiałeś się zgłosić jako chętny :slight_smile:

Dlaczego?

Przeczytaj uważnie pierwszy post, znajdź odpowiedź. Jak nie widzisz to czytaj ponownie.

Opornym i ślepym nie pomagam.

Masz za dużo urojeń albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. W sumie mniej to mnie nawet interesuje. Tak samo jak ciebie nie interesuje, że SSD na sata można kupić dużo taniej niż m.2 - “ważne, że ceny maksymalne są na równym poziomie”. Ot łebski łeb.

Kolego, nie wciskaj mi ciemnoty bo nie lubię tego.

Gdzie napisałem, że nie warto kupować tańszego ssd na sata? Gdzie?

Gdzie napisałem to co niby zacytowałeś.

Podałem subiektywną opinię i tyle ale widocznie ciężko jest czasem przejrzeć cały wątek zanim zadasz konkretne pytanie.

Poza tym, w tej cenie dysków do 120/128 GB można pokusić się o dysk m.2 mając taki port na płycie. Zaoszczędzisz jeden port Sata i tyle, miejsca w obudowie będzie więcej. Sam gdybym miał możliwość to kupiłbym taki dysk.

Ot co, kolego :wink:

 A gdzie ja ci zarzuciłem takie słowa? Urojeń ciąg dalszy? Jakaś rodzina odyńca?

A ja niedawno nabyłem na popularnym serwisie aukcyjnym egzemplarz z outletu pewnego sklepu. Kupiłem SSD Adata SP550 120GB za 99zł (plus wysyłka). Okazało się, że jest całkiem nowy :wink: łowy uznaje za udane - taki próg cenowy jest dla mnie jeszcze akceptowalny.

Mam niestety starszego lapka ze złaczem SATA 2, ale i tak jestem zadowolony - transfer oscyluje pomiędzy 130-200 MB/s, gdzie mój HDD ma ok. 50-80 MB/s… Jak zmienię lapka to półprzewodnik sobie przerzucę i na SATA 3 “rozwinie skrzydła”