Jaki dysk SSD


(Jajomistrz12) #1

Kupiłem sobie nową płytę główną do kompa ASUS H170M-PLUS, na której mam złącza M.2 I  Sata Expresa i nie wiem pod które port mam kupić dysk.  Dysk ma być tylko pod system i ważniejsze programy na których pracuje , więc myślę że 120 gb mi starczy. Jak  oglądam dyski SSD w necie to wszystkie maja interfejs SATA III , nie wiem czy w ogóle są jakieś dyski pod sata expresa albo ja nie umiem szukać ^^, dyski pod M.2 do 120 gb też mają prędkość SATA III czyli te 520 mb/s. Wiec wszystko jedno który wybiorę? Pomóżcie bo zgłupiałem i poprawcie mnie jak coś źle  zrozumiałem. Zaproponujcie też jak możecie kilka modeli dysków. Dzięki.


(Cahir09) #2

Według mnie nie opłaca się kupować dysków na M.2 jeśli nie potrzebujesz transferów powyżej 500MB/s (takie szybkie są drooogie). Kupowanie takiego o transferach porównywalnych do SATA III to trochę sztuka dla sztuki - ot, tak aby po prostu mieć coś innego niż wszyscy:)


(DiamondBack) #3

Wszystko jedno co wybierzesz. Kupiłem ostatnio transceda 128GB m.2 z ciekawości czy będzie różnica w działaniu i by się port nie marnował. :wink:


(_tommy_) #4

Nieprawda.


(Odyniec_Stary) #5

Dysk na M.2. też ciężej potem odsprzedać, bo nie każda płyta ma to złącze. Nie wiadomo w jakim stopniu się spopularyzuje. 

Dla niektórych jest to esencja życia, co zrobić :wink:

 


(_tommy_) #6

Teraz więcej płyt ma złącze m.2 więc nie widzę problemu z odsprzedażą ;) 

Wiadomo, SATAIII to najpopularniejsze złącze ale zaryzykowałbym m.2 :wink: ale to subiektywna opinia :wink:


(DiamondBack) #7

Dlaczego piszesz o cenach do a nie od? Bo okazałoby się, że sam piszesz brednie?

Musiałeś się zgłosić jako chętny :slight_smile:


(_tommy_) #8

Dlaczego?

Przeczytaj uważnie pierwszy post, znajdź odpowiedź. Jak nie widzisz to czytaj ponownie.

Opornym i ślepym nie pomagam.


(DiamondBack) #9

Masz za dużo urojeń albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. W sumie mniej to mnie nawet interesuje. Tak samo jak ciebie nie interesuje, że SSD na sata można kupić dużo taniej niż m.2 - “ważne, że ceny maksymalne są na równym poziomie”. Ot łebski łeb.


(_tommy_) #10

Kolego, nie wciskaj mi ciemnoty bo nie lubię tego.

Gdzie napisałem, że nie warto kupować tańszego ssd na sata? Gdzie?

Gdzie napisałem to co niby zacytowałeś.

Podałem subiektywną opinię i tyle ale widocznie ciężko jest czasem przejrzeć cały wątek zanim zadasz konkretne pytanie.

Poza tym, w tej cenie dysków do 120/128 GB można pokusić się o dysk m.2 mając taki port na płycie. Zaoszczędzisz jeden port Sata i tyle, miejsca w obudowie będzie więcej. Sam gdybym miał możliwość to kupiłbym taki dysk.

Ot co, kolego :wink:


(DiamondBack) #11

 A gdzie ja ci zarzuciłem takie słowa? Urojeń ciąg dalszy? Jakaś rodzina odyńca?


(adamk1985) #12

A ja niedawno nabyłem na popularnym serwisie aukcyjnym egzemplarz z outletu pewnego sklepu. Kupiłem SSD Adata SP550 120GB za 99zł (plus wysyłka). Okazało się, że jest całkiem nowy :wink: łowy uznaje za udane - taki próg cenowy jest dla mnie jeszcze akceptowalny.

Mam niestety starszego lapka ze złaczem SATA 2, ale i tak jestem zadowolony - transfer oscyluje pomiędzy 130-200 MB/s, gdzie mój HDD ma ok. 50-80 MB/s… Jak zmienię lapka to półprzewodnik sobie przerzucę i na SATA 3 “rozwinie skrzydła”