Jaki dysk SSHD do lapka?

Witam jako, że po mały mój dysk hdd pada chciałbym kupić nowy dysk - mógłby mi ktoś doradzić jaki wybrać sshd do 200 zł 1TB ? obecnie był taki

Dyski hybrydowe to pic na wodę. Dołóż kasy i kup normalny SSD.

2 polubienia

Wystarczy Ci 512 GB?
Plextor 512GB 2,5" SATA SSD M8VC całkiem przyzwoity budżetowy dysk.

Albo crucial, ale jest sporo droższy. Plextor jest w miarę tani i solidny. Często jest na promocji, więc czasem idzie go wyrwać za 250-260 zł ( w obecnych czasach :smiley: )

A gdzie można na niego polować na promocji ???

Zdecydowałem się na dysk SSD tylko zapomniałem dodać, że to dysk do laptopa lenovo z 710.

EDIT: Ogółem to mam bon 100 zł na allegro ( z punktów payback ) tak, że nie wiem czy warto czekać , zakup musiałby być na allegro.

https://allegro.pl/kategoria/dyski-i-pamieci-przenosne-dyski-ssd-257335?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict43-ele-1-1-0513&stan=nowe&offerTypeBuyNow=1&format-dysku=2%2C5"&interfejs=SATA%20III&vat_invoice=1&pojemnosc-dysku-od=900&order=d&price_to=500

Jest teraz słaby okres do zakupów, bo ceny lekko poszybowały, ale coś nieznacznie powyżej 400 kupisz, czyli z twoim bonem za 350 powiedzmy :wink:

ps.
Twoje pierwotne założenie cenowe (200zł) było nierealne nawet dla dobrych dysków HDD :wink:
Teraz na szybko znalazłem dysk SSD na kościach MLC za 521zł. Nie wiem co to za sklep, ani co to za dysk, ale dyski na tych pamięciach są bardzo żywotne jeśli masz zamiar go używać do np. obróbki wideo. W innym wypadku wystarczy Ci raczej TLC.

Laptopa używam tylko w 90% do przeglądania internetu i filmów , nie gram ani nie robię żadnych obróbek , myślę że 512 GB mi wystarczy pod lapka.

W takim razie twoja decyzja.

Rozważ jeszcze taką opcję, że do laptopa wrzucasz tani dysk SSD np. 64-256 SSD i do tego kupujesz dysk zewnętrzny na USB HDD 2-4TB (w zależności od potrzeb) na kopie zapasowe/zdjęcia/dane/filmy :wink:

edit.
Jest jeszcze jedna opcja. Z tego co widzę, twój laptop ma zatokę z napędem DVD. Możesz ją wywalić (bo kto dzisiaj korzysta z płyt), kupić adapter w to miejsce na dysk (kilka złotych), wrzucić tam swój HDD, a na miejsce dysku głównego dołożyć szybki (nawet mały 64-128GB) SSD - chyba to byłoby optymalne :wink:

@anon741072 Cześć wtedy wstrzymałem się z zakupem dysku ssd i teraz z tego co widzę te dyski potaniały ( 1T >500 zł ) ? Mógłbyś mi doradzić jaki wybrać z tej listy w średnim budżecie ? Dziękuję i pozdrawiam.

https://allegro.pl/kategoria/dyski-i-pamieci-przenosne-dyski-ssd-257335?stan=nowe&offerTypeBuyNow=1&format-dysku=2%2C5"&interfejs=SATA%20III&vat_invoice=1&pojemnosc-dysku-od=900&price_to=500&order=d&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-5-0903

Crucial BX500 w wersji 960GB (TLC). Broń boże w wersji 1TB (QLC).

Tutaj test:

1 polubienie

W Avansie widze, że mają fajną cenę na taki:

@anon67650823: Wrzuć linka jeśli gdzieś go dostaniesz w przyzwoitej cenie :wink:

1 polubienie

Silicona nie polecę, bo jeden wziął i mi “umar” po trzech miesiącach :wink:

Każdy może umrzeć. Miałeś pecha.

Ale niesmak pozostał.

Można ewentualnie wesprzeć polskiego przedsiębiorcę i kupić goodrama :wink:

@anon741072 ten dysk Silicon Power Slim - to w Avans na allegro piszą , że nie mają wersji 960 gb na magazynie , znalazłem inne na allegro - to są te same co ty podałeś ? Dziękuję za pomoc

Podaje nr aukcji aby nie spamować
Numer oferty: 8975914013
i
Numer oferty: 9613196583

Dlaczego nie kupisz w Avansie, z dostawą na jutro, od poważnej firmy, w której nie będziesz miał problemów z ewentualną gwarancją, tylko szukasz na targu zwanym Allegro? :thinking:

bo mam rabat -150 zł na allegro

PS: Tylko na mial mi napisali, że nie mają wersji 960 gb

Wyglądają na te same, ale ten droższy jest od sprzedawcy, który ma tylko 16 ocen, a ten tańszy z “firmy” zarejestrowanej na jakiejś wsi pod Rzeszowem… Jeśli uważasz, że warto zaryzykować to bierz :wink:

1 polubienie

Ok zamówiłem przez stronę avans @anon741072 dziękuję za pomoc , mam nadzieję że dysk będzie u nich na magazynie i go przyślą. Pozdrawiam.