Jaki dysk twardy kupić?

przykłady podaję niżej a co do reszty wyświechtany tekst mógłbyś wymysleć coś bardziej ambitnego - no ale od kogo ja tego oczekuję…

co niby mam przeczytać ze zrozumieniem żeby móc zasugerować, czego niby nie zrozumiałem - pierwszy przykład wypisywania bredni przez Ciebie, drugi przyrównywanie mojego fortrona do Ceodegan-a, deer-a czy megabajta twierdząc, że spale go i resztę podłączając 8600GT.

weź pod uwagę to, że Seagate jest głośniejszy (skrobanie!!) i cieplejszy.

poproszę podać linka, niech ocenią inni. acha pamiętam chodzi o fortrona fsp400-60pnf ze słąbiutką linią +12V dedykowaną starym atx-om. o ile dobrze pamiętam napisałem iż owy zasilacz może nie pociągnąć owego zestawu ze względu na słabą linią +12V. jako dowód tej tezy

http://web.aanet.com.au/SnooP/psucalc.php

oraz fakt że realnie żaden zasilacz nie ma w rzeczywistości takich parametrów jakie podaje na tabliczce znamionowej tylko w przypadku lepszych marek fortron delta huntkay, ta różnica jest relatywnie mała w stosunku do codegena,feela,mustanga o czym można przeczytać w linku powyżej ( jest wzięta pod uwagę ta różnica).

jako że miałem kilka owych fortronów i je testowałem w podobnej konfiguracji tylko że nie z grafiką on-board a z pci-e 7300GT i z przykrością musiałem napisać że na tym fortronie zarówno Super Pi jak i Prime 95 a także 3d mark pracowały niestabilnie oraz zasilacze te grzały się niemiłosiernie (ewidentnie pracowały na pełni swojej mocy). napisałem również że podłączyłem testowego Modecoma/Feela 300W (nie wspomniałem jeszcze o chieftecu 360W (18A) na któym maszyna zachowywała się równie stabilnie) z mocniejszą linią +12V (18A) i w tej samej konfiguracji wszystkie testy przeszły stabilnie.

a zatem wmawianie komuś coś czego nie napisał świadczy o braku argumentów oraz niechęci do przyznania się do braku racji w danym temacie czemu wielokrotnie dałeś przykład. jak również wielokrotnie używałeś słów obraźliwych wobec innych użytkowników forum co jest do udowodnienia.

DraaK ja wcale nie napisałem, że połączenie HDD + napęd optyczny jest połączeniem złym.

Miałem na myśli jedynie, że bardziej optymalnym/efektywnym połączeniem jest pojedyńczy HDD lub HDD + HDD, zresztą podkresla to także autor artykułu do którego zamiściłem link.

Dysk pracujący z napedem optycznym będzie zwalniać podczas równoczesniej pracy np Cd-romu natomiast w drugim przypadku taka sytuacja nie zaistenieje.

Turkissh natomiast pisze, że połączenie jest bez znaczenia i tu się myli.

Pozdrawiam

Od kiedy cieplejszy? Skrobotanie nie jest uciążliwe.

Mój 7200.10 33 st nie mam żadnego nadmuchu na dysku, wystarczy porządek w budzie, Seagata warto brać, wydajność wysoka ten model jest wydajnościowo podobny do WD Raptor, i ma zworkę ograniczającą do SATA1, większość dysków takiej nie posiada.

czytaj ze zrozumieniem, dysk będzie pracował optymalnie w opisanej konfiguracji, czy będzie tam nagrywarka, cd czy nie, jedynie nagrywarka może zwolnić tudzież dysk podczas nagrywania danych na nagrywarkę podłączoną do tego samej taśmy. ale to jest normalne jak będziesz kopiował dane z jednego dysku na drugi dysk (na tej samej taśmie to ten spadek też jakiś tam będzie) problem był rozpatrywany gdy posiada się 3 dyski ide i nagrywarkę… dziwię się że jeszcze na to nie wpadłeś i dalej sugerujesz swoje.

Złączono Posta : 03.09.2007 (Pon) 12:42

niektóre wd-ki też skroboczą, dziwnie trzeszczą gdy nie pracują… mam jeden taki to jest 250GB ( a dokładnie dostęp do niego).

Już zamówiłam ten model Seagate’a, będzie jutro :slight_smile:

Dzięki za pomoc :smiley:

czytaj testy również te dotyczące głośności i temperatury we wszystkich ostatnio znanych mi testach seagate chrobocze (również mój) ten kto tego nie wie a miał inny dysk może być zaniepokojony że coś się dzieje z twardzielem, chroboczenie może być dla kogoś uciążliwe a dla innego nie, na pewno to w jakiś sposób irytuje. Mój SG jest o 1-2 st cieplejszy od znacznie starszego WD mimo że ten pierwszy ma ponoć jeden talerz. Po za tym pamiętam że jakiś czas temu była dyskusja na ten temat i poległeś Tobi z kretesem - odezwało się kilku forumowiczów potwierdzając moje słowa dlatego nie wiem dlaczego znowu piszesz historię od nowa. aktualnie ma 33 st a WD 31 st. też bez nadmuchu dziś będę montował AC 92mm PWM.

będę kupował w tym lub przyszłym tygodniu 8600GT jeżeli przypomnisz sobie albo ja będę pamiętał napiszę wrażenia. Jeżeli okaże się, że nie mam racji napiszę i o tym. Jestem pewien na 95 % iż nie wspominałeś o żadnych testach a już na 100% nie pisałeś o konkretnych egzemplarzach zasilaczy jak teraz. Co do słów obraźliwych nie dostałem ostrzeżenia więc wniosek jaki z tego wynika: nigdy ich nie użyłem! opieraj sie wiec na faktach nie na swoich dywagacjach popartych ogólnikami - na pewno “wyzywałem” od nieuków i itp. tych forumowiczów którzy ewidentnie niemając pojęcia pisali na dany temat zwłaszcza, że stosując się do ich rad można było sobie zaszkodzić vide słynny hacker (95 bodajże) to był aparat. he, he