Jaki dysk twardy?

chciałbym w najbliższym czasie kupić dysk twardy 160 GB lub 120 GB. zależy mi żeby dysk był cichy i oczywiście dobry. jakiej firmy wziąść: Seagate, Maxtor, WD, Samsung ?? czym sie różnią dyski ATA i ATA II ??? który lepiej wybrać? czy na cichą pracę dysku wpływa ilość obrotów( 5400 czy 7200 ) ?? i lepie brac te dyski w cache mniejszym czy większym( 8MB, 16MB, 32MB ) ??

planuje zmieścić sie w kwocie do 200 zł

Hmmm Ilość obrotów chyba może minimalnie wpływać na głośność dysku ale aktualnie prawie wszystkie dyski do PC są na 7200. Im więcej cache tum lepiej ale bez przesady 16mb styknie :wink:

Co do firmy to chyba Seagate będzie dobry.

Osobiście polecam to:

http://www.allegro.pl/item299730774_dys … b_ide.html

:wink:

bierz wd caviar

Złom…

Trochę droższy niż 200zł, ale jak znajdziesz na allegro to do 200 powinieneś się zmieścić:

http://www.znak.pl/index.php?cid=69&pri … &scid=1646

dziura

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.

Nie wiem jak można kupować nowy sprzęt na Allegro, w porównaniu ze sklepem, w którym kupuję ten dysk jest o 30zł droższy i dolicz sobie jeszcze przesyłkę + ryzyko że poczta będzie sobie grała Twoją paczką w głupiego Jasia.

WD czy Seagate’a 160GB kupisz teraz nówkę w sklepie za 160-170 zł. A dysk twardy jest takim komponentem komputera, którego nie kupiłabym na Allegro za żadną cenę pomijając już fakt wątpliwości tych wszystkich “promocji” polegających najczęściej na sprzedaży starych serii wycofanych ze sprzedaży, nówek z rokiem gwarancji (ciekawe dlaczego tak mało…) oraz ukrytych ułomnościach o których sprzedający nie wspominają (jak np. brak cache’u).

Nie kupuj czasem Samsung’a, mojemu szwagrowi po kilku godzinach działania zaczęły pojawiać się bad sector’y.