Jaki dysk twardy

Witam potrzebuje info na temat jaki dysk twardy dam rade podpiąć pod tą płytę ga-945gcm-s2l
Z góry dzięki za odpowiedź…

Płyta obsługuje SATA 3Gb/s. Czyli podepniesz każdy dysk SATA ale nie wykorzystasz możliwości szybkich dysków SSD.

Chyba, że na pci-e jeśli ktoś ma fantazję :smiley:

Na TEJ płycie chyba nie za bardzo.

Każdy dysk SSD będzie dobry, bo mimo iż ta płyta ma kontroler SATA 2, to i tak odczujesz zauważalne zwiększenie szybkości działania dysku (uruchamianie systemu i programów). Myślę, że kup jakiś modem 120 - 128 GB (a na dane - jak masz ich dużo - przeznacz zwykły dysk HDD - może go już masz?).

Mam dysk twardy 180gb

Pytasz o maksymalną pojemność dysku jaki możesz podpiąć do tej płyty czy rodzaj dysku jaki możesz podpiąć do tej płyty? Sprecyzuj proszę podmiot pytania :slight_smile:

Napisz jaki dysk chcesz kupić i do ilu?

A coś więcej? :slight_smile: jaki budżet itp. Ja bym brał tego Samsunga z promocji:


Nie wiem jaki chce… Nigdy nie miałem ssd ale zauważyłem ze na moim jest malo miejsca i jest dosyc głośny…
PsW przyszłym roku składam nowy komputer także można pomyśleć przyszłościowo.

No jasne, lepiej się rozeznać. Generalnie dyski lubią być na promocjach i warto obserwować. Ja od siebie zawsze polecam Samsungi i niektóre Adaty, szczególnie SU800 np taki: