Jaki dysk zewnętrzny 2,5 czy wewnętrzny w obudowie?

Chcę kupić dysk 2,5 cala zewnętrzny 1TB na USB 3.0. Chciałem kupić firmy WD, ponieważ taki już mam ale zaczynam się zastanawiać nad kupnem oddzielnie dysku 1TB 7200 z 8/16 cache i oddzielną obudową 2,5. Czy taki dysk byłby szybszy?

Ja bym wolał kupić dysk osobno, a kieszeń osobno - co zyskujesz? Dostajesz konkretny model dysku, wiesz jak wygląda jego gwarancja, parametry.
Polecam model Hitachi Travelstar 7K1000 - 3 lata gwarancji, szybki, niezawodny, w dobrej cenie, cichy i się bardzo nie grzeje.

To bardzo ciekawe bo oglądając nawet samo allegro widziałem, że jest w dobrej cenie. Problem tylko polega na zakupie obudowy 2,5. Chcę kupić taką tanią z allegro na jednym podłączeniu do usb (nie na 2 usb podłaczane do laptopa) i do tego tanią. Zakup jak najtańszej nie spowoduje bardzo dużego spowolnienia?

Sam zastanawiam się nad Maxtor M3 Portable


Opinie dobre i niska cena

Kupiłem gotowca, ale jak miał bym się cofnąć w czasie, to kupił bym wszystko osobno i złożył cacy dysk.

Najgorsze jest to że często bywa i tak w marketach że nie wiadomo co w środku siedzi.
Od jakiegoś czasu większość producentów podaje takowe dane ale jeszcze nie wszyscy.
Czasami mozna naprawdę za 300zł bubla kupić. Kolega jakiś czas temu nabył w wyprzedaży i promocji dysk zewnętrzny za 179zł. W środku siedział: WD3200BEVE (PATA a nie SATA!!!)
Trzeba uważać.