Jaki dysk zewnętrzny do 300zł?

Jak w temacie, poszukuję dysku zewnętrznego do 300zł. Posiadam w laptopie jedno gniazdo USB 3.0 (pewnie nie najlepszej jakości), ale wolał bym żeby to był dysk własnie z USB 3.0 (który przyda się na lata, choć już czytałem że USB 3.1 się szykuje). Pamięć jest mniej ważna 250Gb + wole kupić dysk o mniejszej pamięci a lepszy niż większej a gorszy. Zapis i odczyt by był odpowiedni. Dysk potrzebuję do zdjęć, muzyki, dokumentów itp. Proszę pisać które dyski są warte swojej ceny. Za pomoc z góry dziekuję.

Szukaj Seagate Backup Plus 1TB. Za tą cene możesz pozwolić sobie właśnie już na wysoką pojemność i funkcjonalność tego modelu. Transfer jak na dysk zewnętrzny jest świetny. Na ultrabooku osiągam po 70-80MB/s transferu, na stacjonarze dochodzi do 110MB/s. Wszystko pod USB 3.0 testowane. Generalnie świetne dyski, możesz szukać ich już w okolicy 250zł, bo sam kupiłem ze 3 mies temu za 240zł z wysyłką.

Aha, dzięki. A może coś z mniejszą pojemnością dobra jakością i mniejszą ceną? Osobiście nie potrzebuję 1TB. 500GB mi lekko starczy. Polecili byście jakiś dysk zew. z mniejszą pojemnością i tańszy z takim samym transferem?

Więc szukaj Backup Plus ale 500GB. Transfer porównywalny, pojemność przez połowę, choć przy tych cenach 1TB jest dużo korzystniejszym wyjściem pod kątem opłacalności. Tanio też można kupić adatę, z tym że ma troche gorsze obudowy, pomijając topowy model HE720.

To tak mam teraz dylemat, który wybrać ? WD My Passport 500GB lub Segate Backup Plus 500GB. Jeszcze dokładnie nie wiem czy się zdecyduję na 500GB czy 1TB.