Jaki dysk zewnętrzny do 300zł?

(simonides) #1

Jak w temacie, poszukuję dysku zewnętrznego do 300zł. Posiadam w laptopie jedno gniazdo USB 3.0 (pewnie nie najlepszej jakości), ale wolał bym żeby to był dysk własnie z USB 3.0 (który przyda się na lata, choć już czytałem że USB 3.1 się szykuje). Pamięć jest mniej ważna 250Gb + wole kupić dysk o mniejszej pamięci a lepszy niż większej a gorszy. Zapis i odczyt by był odpowiedni. Dysk potrzebuję do zdjęć, muzyki, dokumentów itp. Proszę pisać które dyski są warte swojej ceny. Za pomoc z góry dziekuję.

(Longhorn2009) #2

Szukaj Seagate Backup Plus 1TB. Za tą cene możesz pozwolić sobie właśnie już na wysoką pojemność i funkcjonalność tego modelu. Transfer jak na dysk zewnętrzny jest świetny. Na ultrabooku osiągam po 70-80MB/s transferu, na stacjonarze dochodzi do 110MB/s. Wszystko pod USB 3.0 testowane. Generalnie świetne dyski, możesz szukać ich już w okolicy 250zł, bo sam kupiłem ze 3 mies temu za 240zł z wysyłką.

(simonides) #3

Aha, dzięki. A może coś z mniejszą pojemnością dobra jakością i mniejszą ceną? Osobiście nie potrzebuję 1TB. 500GB mi lekko starczy. Polecili byście jakiś dysk zew. z mniejszą pojemnością i tańszy z takim samym transferem?

(Longhorn2009) #4

Więc szukaj Backup Plus ale 500GB. Transfer porównywalny, pojemność przez połowę, choć przy tych cenach 1TB jest dużo korzystniejszym wyjściem pod kątem opłacalności. Tanio też można kupić adatę, z tym że ma troche gorsze obudowy, pomijając topowy model HE720.

(simonides) #5

To tak mam teraz dylemat, który wybrać ? WD My Passport 500GB lub Segate Backup Plus 500GB. Jeszcze dokładnie nie wiem czy się zdecyduję na 500GB czy 1TB.