Jaki dysk zewnętrzny-przenośny byście polecili?


(Mimeczek) #1

Witam,

wynikła potrzeba zakupienia przenośnego dysku, w kwocie do 300 zł. Ważnym czynnikiem jest aby dysk nie potrzebował dodatkowego zasilania - tylko port USB (to chyba dyskwalifikuje dyski 3,5' calowe, ale nie mówię tego z pełną odpowiedzialnością i proszę nie ganić :slight_smile: . Dwóch znajomych posiada dyski WD, nie narzekają, dlatego skłaniam się ku takiemu wytworowi: http://www.allegro.pl/item566828494_wd_2_5_cala_my_passport_essential_250_gb.html

W Lublinie taki dysk (Komputronik, Vico) to koszt rzędu 400 zł, więc różnica jest spora. Na allegro w tym przedziale cenowym większość to Samsungi, nie wiem za bardzo co o nich myśleć. Z chęcią wysłucham jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie dysków przenośnych i zechciałby się podzielić :slight_smile:

Edit: dziękuję za info, link już poprawiony.


(Micoud81) #2

Link, który podałeś nie działa.

Ja osobiście proponowałbym Ci dobry Samsung S2 Portable HXMU025DA/E42


(Adalbert) #3

Prawda, pozostaje Ci tylko 2,5'', więc wydajności wielkiej nie ma co oczekiwać (chyba, że znalazłbyś z e-SATA), brałbym jakiś najtańszy markowy (Samsung czy WD jeden grzyb i tak będzie działał podobnie).


(Lukasz Grzelak22) #4

http://www.allegro.pl/item565578383_hdd ... _sata.html

ja mam coś takiego do tego jakiś dysk twardy 2,5"

misie spisuje super zrezygnowałem z dvd i płyt tylko wrzucasz na twardziela i oglądasz :smiley:

i do tego działa jak dysk przenośny


(Adalbert) #5

Ciekawa pozycja...

Zawsze można kupić dysk 2,5'' jaki się chce, a następnie (do 30zł) jakąś aluminiową obudowę dokupić. Przy takim rozwiązaniu, zawsze w razie czego można przełożyć dysk do laptopa jak będzie potrzeba.