Jaki edytor kodu polecacie?

Jaki edytor kodu polecacie. Może być jak najbardziej złożony. Ale warunek to żeby był darmowy po potrzebuje mieć instalke na pendrive i instalować jak tylko będzie mi potrzebny.

aptanastudio 3 z darmowych chyba najlepszy :slight_smile: kombajn jak drim, pochodzi od eclipsa

…to może jakaś wersja portable. Polecam Notepad++

Portable zbędne bo w pracowniach mogę instalować co chce. Notepad++ jest fajny ale jako zamiennik dla notatnika windy. Jestem zwolennikiem dreamweavera ale to kosztuje i trial się skończył.

no to ideanym zamiennikiem darmowym dla dreamwavera bedze wspomniana przezemnie aptana studio, nawet ma w opcja theme dreamwavera

Podobno aptana nie koloruje składni PHP. Serio?

Aptana jak najbardziej koloruje składnię, jak również HTML, JavaScript, XML itd. Obsługuje też sugestie, kontrolę poprawności kodu i inne takie.

To, czego nie ma w porównaniu do DW to podgląd strony Live, ale i to jest dość wygodnie rozwiązane.

Alternatywą jest jeszcze Netbeans, ale jakoś nie do końca mi pasuje. Jest funkcjonalnie dość podobny do Aptany, przy czym chyba jego pierwotnym zaożeniem było pisanie programów w Javie (jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie)

Dzięki ;D