Jaki edytor map dla plików z rozszerzeniem unr

Witam,

Jakim edytorem map otworzyć plik *.unr?

Szukałem w Internecie to znalazłem informację, że programem Unreal Map File można edytować mapę zapisaną w takim rozszerzeniu. Nie mogę znaleźć jednak downloadu takiego programu w Internecie.

Ten edytor był dołączony do niektórych gier na unreal engine, możliwe że potrzebna będzie konkretna wersja dostarczona z daną grą.

Czyli mam ściągnąć jakąś grę w wersji demonstracyjnej (demo) wykorzystującą Unreal Engine i sprawdzić, czy posiada edytor w sobie?

Dodane 09.08.2013 (Pt) 11:36

Okazało się, że mam UT3 na dysku, jednak edytorem do tej gry nie mogę zmodyfikować mapy w rozszerzeniu *.unr.

Obsługiwane formaty to *.war ; *.unmap ; *.ut3 ; *.gear.

Jedyne, co znalazłem w necie, to takie info:

Był jeszcze unreal tournament 2004, 2003, 99 i oryginalny unreal, każdy z inną wersją edytora.

Hmm… Ale silnik graficzny tej gry jest oparty na Unreal Engine, nie Source. No cóż… Jakieś stare te rozszerzenia i mało co jest w Internecie na ich temat…

Ok. Mam Unreal Tournament (1). Edytor (w wersji 2.0 - przy otwieraniu jest logo) wspiera pliki *.unr, prawidłowo otwiera mapy należące do tej gry, jednakże po wybraniu mapy z tej gry, którą chcę się pobawić na ułamek sekundy wyświetla się pasek wczytywania i edytor nic nie robi - po prostu jak bym przy wybieraniu mapy dał “Anuluj”. Przy wychodzeniu z edytora jednak pyta się czy zapisać jakieś tam zmiany, czyli coś niby wczytuje, ale nic nie pokazuje :frowning:

Gra jest '99, a gra do modyfikacji jest z 2001 i 2002 (dwie części z tym samym silnik graficznym i rozszerzeniami w mapach). Może są za nowe dla edytora…

No to nie wiem… może z 2003 r. teraz spróbuję, ale… On korzysta z silnika 2.0/2.5, ta gra natomiast jest w technologii graficznej z wersją 1.0 tak jak wersja z Unreala z 98 i 99. Następne wersje w 2.0/2.5, więc pozostaje jeszcze oryginalny Unreal z 98, eh… Ale skoro te gry są zanowe dla następnej części to na pewno nie będą odpowiednie dla jeszcze starszej.

No już nie wiem, może jakiś patch do tego edytora… Może nie działa prawidłowo na Windows 7 x64.

Tak jak pisałem wcześniej, może być potrzebna dedykowana wersja edytora, chyba nie do każdej gry go dorzucano.

Jeżeli taki edytor istnieje, to najłatwiej go znajdziesz na jakichś forach dedykowanych tej konkretnej grze (o ile jeszcze jakieś istnieją).

Być może. Zawsze można jeszcze próbować wirtualizacji z obsługą 3D, chyba vmware player radził sobie z tym najlepiej.

Znalazłem na YouTube użytkownika, który modyfikuje właśnie tą grę, którą chcę się pobawić. Do tego okazało się, że zna język polski :slight_smile: [odpisuje w komentarzach po polsku i angielsku]

Napisałem do niego na PW i aktualnie czekam na odpowiedź.

Temat raczej do zamknięcia…

Dziękuję wam za zainteresowanie się tematem :smiley: