Jaki edytor wybrać?

(system) #1

Witam, mam zamiar stworzyć stronę, jednak brakuje mi akurat front page'a, więc teoretycznie i tak czy siak coś ściągnąć/kupić muszę więc jestem otwarty na propozycje. Potrzebny jest mi program do tworzenia stron www, jednak jest parę spraw na których by mi zależało:

-prosty w obsłudze interfejs (FP był jak Word)

-brak potrzeby znajomości skryptów (nie znam za bardzo HTML)

-możliwość korzystania z Frame'sów

Frames są dla mnie najważniejsze ponieważ miałbym na celu stworzenia strony na której po lewej jest menu które zawsze jest widoczne i dostępne, a logo, reklamy i treść można po prawej scrollować. Pozostaje tylko kwestia czy dałoby się zrobić tak, że ten frame po lewej ma stały rozmiar, a ten po prawej dopasowuje się do rozdzielczości użytkownika?

(Blotny) #2

Nvu może za darmo?

http://www.nvu.pl/

\/ co racja to racja że edytory WYSWIG są kiepawe, lepiej się nauczyć HTML i CSS i wszystko samemu zrobić.

(system) #3

Jedynie CMS spełni Twoje wymagania, edytory w stylu FP są do niczego.

(Macieke11) #4

W tym przypadku przyda Ci się Pagebreeze,Ezypage Basic Edition

(Skr3czu) #5

No i wystarczy kurshtml.boo.pl + Zajączek 4.1

Pozdrawiam.

(system) #6

wow narazie zero zgodności.... ciekawe

(system) #7

Zero zgodności bo edytorów jest tyle że każdy może wybrać co jemu odpowiada np. ja używam KED2.

(master of disaster) #8

Wiem że drogi ale

Macromedia Dreamweaver Rulez !!

(ERROR22) #9

Dlatego najlepiej przetestować kilka edytorów i wybrać ten który dla Ciebie jest najwygodniejszy :slight_smile:

(Blotny) #10

Ja również polecam ten co _Puma_ , moim zdaniem najlepszy.

(Macieke11) #11

Najlepiej nauczyć się HTMLa ,wybrać Bluefish i albo wybrać CMS.Lepiej wybrać CMS bo masz wszystko czarno na białym :smiley:

(system) #12

Nauka hmtl i wybranie CMS zaprzeczają sobie :wink:

(Blotny) #13

_Puma_ , moze nie tyle co zaprzeczeją, co są to dwa światy...

(Macieke11) #14

No to zależy jeżeli ktoś jest zielonką to niech wybierze CMS a jeśli ktoś ma pojęcie to niech weźmie HTML

(Marcin E Pc) #15

Po co pisać zielonką? Kolega może chce się skupić na treści, ma ambicje do pisania artykułów w necie, i chciałby mieć swoją stronę o swojej tematyce. Ja natomiast powiem że o wiele lepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie wybór jakiegoś CMS, a edytory typu FP tworzą niesemantyczny kod, często na tabelkach.. Lepiej poszukaj jakiegoś odpowiedniego dla Ciebie CMS a napewno wyjdziesz na tym lepiej

Pozdrawiam