Jaki eizo dla początkującego grafika?

(karolina8887) #1

Nie chce jeszcze wydawać 10k za monitor jak dopiero startuje, dlatego cena do 2-3? tyś?
Orientuje się jakaś dobra dusza w tym temacie? :slight_smile:

(tobexor) #2

nie znam się na monitorach ale wiem jedno
Do grafiki EZIO lub AOC
koniecznie szukaj matrycy IPS najlepsze odwzorowanie koloru i super czerń w porównaniu do TN
jeśli chodzi o wielkość i rozdzielczość kto co lubi jednak im większa tym lepsza wygoda pracy
zalecałbym takie 27 cali 1440p IPS będzie dobre tylko czy znajdziesz taki monitor do 2k ?

(karolina8887) #3

jak widać są, nie wiem czy warto, ale z komentarzy czytam ze tak :smiley:

(boykott) #4

S2100 lub S2433

(Pablo_Wawa) #5

Mój typ to Eizo EV2736W, ewentualnie Dell P2715Q.

(dominik.kukula) #6

Niezbędne min CS230 za ok 2300 lub CS2420 za ok 3200 jednak jak dysponujesz odrobinę większym budżetem to za 4300 masz CX241 (najlepszy monitor w swojej klasie) zostały ostatnie sztuki

(Oxej) #7

Siedziałem w grafice chwilę, ale nie jakoś mocno.
Ten monitor ma być do obróbki grafiki idącej do druku, czy tylko obrazków do sieci? Jeśli chodzi o wydruki, to zakładam, że wiesz o tym, że komputery pracują na palecie RGB natomiast wydruki idą w CMYK i różnica między tymi dwiema paletami powoduje rozmaite konflikty. EIZO są reklamowane jako monitory mogące wyświetlać obraz w palecie CMYK (nie wiem, jak z AOC) z tym, że aby to się stało potrzebujesz oprogramowania pracującego w 10bitowej palecie kolorów (Corel chyba mógł, photoshop raczej też, w kwestii reszty nie jestem pewien) oraz komputera wyposażonego w złącze DisplayPort (bo chyba tylko ono pozwala na przesyłanie takiej 10bitowej palety kolorów do monitora, HDMI i DVI z pewnością tej palety nie obsługiwały). Słyszałem też, że te monitory trzeba skalibrować ale nie znam szczegółów.