Jaki Ekran PC do nebooka

Witam,

mam netbooka SamsungN150, z ktorego jestem zadowolony, spelnia wszystkie wymagania pracy w tracie (pociag itp.). Niestety jak jestem w domu ekran nie jest wystarczahaco duzy, szczegolnie jak pracuje w eclipse cay chce wyretuszowac kilka fotek. W pracy uzywamy duzych ekranow 23’’. Wpadlem wiec na pomysl kupienia samego ekranu i podlaczenia go do mojego netbooka - nie potrzebuje bowiem PC… Problem jednak powstaje przy obrazie. Testowalem na kilku ekranach, ale obraz jest znieksztalcony (rozciagniety). Powodem tego jest obraz 19/6 uzywany w dzisiejszych monitorach. Co wiec zrobic, jest jakis sposob na to zeby obraz byl odzwierciedlony w 100% i zgodny z tym na netbooku??

W jaki sposób łączysz netbooka z monitorem (czasem nie vga)? Jakie wyjścia posiada netbook a jakie wejścia ma monitor?

Nie powinno być problemów, trzeba poszukać opcji w sterowniku grafiki.

Jest kilka możliwości do wyboru:

  1. Klonowanie - ten sam obraz jest wyświetlany na monitorze netbooka i zewnętrznym. Wtedy ten zewnętrzny będzie przeskalowany.

  2. Ustawienie dwumonitorowe. Wtedy na ekranie netbooka i zewnętrznym będą wyświetlane inne fragmenty pulpitu, obydwa ekrany mogą mieć różną rozdzielczość. Pasek może być wyświetlany na obydwu, lub na jednym z nich (ustawionym jako główny). Okna programów będzie można przeciągać pomiędzy monitorami - da się nawet tak ustawić, że przeciągane okno np. w prawą stronę będzie przechodziło na wyświetlacz po prawej, ten fragment wychodzący na jednym będzie wchodził na drugi, na tej samej wysokości, tej samej wielkości.

  3. Wyłączenie monitora netbooka i używanie tylko zewnętrznego.

Dzieki za odpowiedz - jesli chodzi osposob podlaczenia monitora to jest to VGA bo HDMI nie posiadam.