Jaki ekspres ciśnieniowy do domu?

Cześć,
Mam do was jedno pytanie… Szukam jakieś podstawowej wersji ekspresu cieniowego do domu… Im prostszy tym lepszy :slight_smile:
W google znalazłem 2 ciekawe propozycje: De Longhi ec 156b oraz polską Amice CT 301. Przedział jest podobny do 360zł.

Czy ktoś ma może któryś z tych modeli w swoich domach czy biurach? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy oba te modele mogą zaparzać kawę w filiżankach czy można też podstawić wyższą szklankę czy kubek pod dyszę. Osobiście z filiżanek nie korzystam i dobrze było by wiedzieć to przed zakupem :D… Czy można parzyć jednocześnie 2 kawy czy można też i zrobić kawę tylko na 1 szklane?

A może ktoś polecić inny model?

Jeśli już szukasz ekspresu ciśnieniowego to kup z młynkiem. Kupować mieloną kawę i sypać do ekspresu to najgorszy pomysł bo jest tragicznej jakości (to chyba pół na pół z żołędziami :wink: ). Porównaj zresztą cenę kawy mielonej i ziarnistej; to daje do myślenia, że mielona jest tańsza chociaż wyprodukowanie jej kosztuje więcej :wink:
Kupić młynek i mielić przed zaparzeniem też się mija z celem, to już lepiej kupić ekspres przelewowy za kilka groszy.

Po awarii poprzedniego kupiłem SAECO HD8643/09 - bez porównania z droższymi modelami, jest głośny, ale kawę parzy mocną i aromatyczną, nie ma żadnych udziwnień jedyną opcją jest kawa duża, lub mała i spieniacz do mleka nie ma regulacji aromatu. Jest chyba tylko regulacja grubości mielenia. Widzę Philips robi taki sam tylko trochę taniej Philips 2000 series HD8650/09.
Może znajdziesz coś jeszcze tańszego, ale nie chciało mi się szukać :wink:

Z doświadczenia wiem, że nie da sie znaleźć dobrego ekspresu ciśnieniowego do domu w takiej cenie.

Nie chcę Cię zniechęcać, tylko jeśli to ma być wariant do domu, to lepszą kawę w takiej cenie zrobisz kupując kafetierę:
https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=kafetiera

Mi kawa z takiego czegoś smakuje lepiej niż z niejednego drogiego ekspresu, tylko trochę zachodu więcej.

1 polubienie

Akurat młynek ceramiczny, to nie jest dobry pomysł. Dużo lepsze są żarna stalowe.

Ja proponuję kupno niewiele droższego prostego kolbowego, np. saeco, zelmer… Po jakimś czasie dopup sobie młynek z prawdziwego zdarzenia, na początek wystarczy np. Nivona 130 lub jakiś podstawowy Graef.
Na ekspres musisz jednak podnieść budżet do około 500-600 zł minimum.

Witam. Kup sobie ekspres Clatronic-a oraz młynek Severin z ostrzami żarnowymi. Sprzęt sprawdzony, właśnie teraz piję drugą kawę. :slight_smile: Ekspres posiada zamienniki (pompka, uszczelki) znanych firm zachodnich. Młynek też dobry, posiada regulację grubości mielonej kawy oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Polecam.

http://allegro.pl/do-kuchni-ekspresy-cisnieniowe-67431?string=clatronic&buyNew=1&offerTypeBuyNow=1&order=p&bmatch=base-relevance-floki-5-ele-1-5-1018

http://allegro.pl/listing?string=SEVERIN%20ZARNOWY%20KM%203874&order=p&sg=0&bmatch=base-relevance-floki-5-uni-1-5-1025

Nie jestem przekonany do tanich ekspresów. Kawa średnia wychodzi i nie mają praktycznie żadnych ustawień. Problem też może być z serwisowaniem w przyszłości takiego sprzętu.
Swojego czasu piłem kawę z topowego modelu Krupsa (bodaj ea907d) i potem z ciekawości z normalnego ekspresu bez fajerwerków. Różnica była wyczuwalna. Jednak więcej “wyciska z ziaren”. No i wiadomo - im lepszej kawy użyjesz, tym lepsza kawa wychodzi.

**Witam. Na pewno kawa będzie lepsza z ekspresu KRUPS EA907D za prawie 5300 zł od kawy z ekspresu za 500 zł. Nie ma tutaj cienia wątpliwości. Natomiast jeśli chodzi o jakość sporządzonej kawy z ekspresu zależy od jakości kawy, grubości jej zmielenia i sposobu przygotowania (nawet ubicia w tygielku). Swojego czasu zrobiłem kawę znajomemu z prostego ekspresu ciśnieniowego, która była lepsza od kawy z jego ekspresu za ponad 2000 zł. **
pozdrawiam

Jakis czas temu stanęliśmy przed problemem wyboru ekspresu do domu. Pierwszą opcją byl ekspres ciśnieniowy, druga opcja to ekspres kolbowy.Zdecydowaliśmy się na tę drugą.
Ekspres taki jest mniej skomplikowany tak wiec rzadziej się psuje , naprawa również jest tańsza i łatwiejsza
był o wiele tańszy Kupowałem tutaj.
poza tym jeśli pije się ciemna kawę a taką głównie kawę pijemy to poleca się kupno właśnie takiego sprzetu

Od prawie kilku miesięcy dobrze nam służy.

Jeśli chodzi o ciśnieniowe to porzadny kosztuje jakies 3-4 tysiące, a to było poza naszymi możliwościami finansowymi.

Moim zdaniem De Longhi to jedna z najlepszych firm, które mają w swojej ofercie ekspresy ciśnieniowe. Polecam też sprzęt z Krupsa lub Jury. Choć ta ostatnia jest chyba najdroższa.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.