Jaki ekspres ciśnieniowy do domu?

(k-9) #1

Cześć,
Mam do was jedno pytanie… Szukam jakieś podstawowej wersji ekspresu cieniowego do domu… Im prostszy tym lepszy :slight_smile:
W google znalazłem 2 ciekawe propozycje: De Longhi ec 156b oraz polską Amice CT 301. Przedział jest podobny do 360zł.

Czy ktoś ma może któryś z tych modeli w swoich domach czy biurach? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy oba te modele mogą zaparzać kawę w filiżankach czy można też podstawić wyższą szklankę czy kubek pod dyszę. Osobiście z filiżanek nie korzystam i dobrze było by wiedzieć to przed zakupem :D… Czy można parzyć jednocześnie 2 kawy czy można też i zrobić kawę tylko na 1 szklane?

A może ktoś polecić inny model?

(pocolog) #2

Jeśli już szukasz ekspresu ciśnieniowego to kup z młynkiem. Kupować mieloną kawę i sypać do ekspresu to najgorszy pomysł bo jest tragicznej jakości (to chyba pół na pół z żołędziami :wink: ). Porównaj zresztą cenę kawy mielonej i ziarnistej; to daje do myślenia, że mielona jest tańsza chociaż wyprodukowanie jej kosztuje więcej :wink:
Kupić młynek i mielić przed zaparzeniem też się mija z celem, to już lepiej kupić ekspres przelewowy za kilka groszy.

Po awarii poprzedniego kupiłem SAECO HD8643/09 - bez porównania z droższymi modelami, jest głośny, ale kawę parzy mocną i aromatyczną, nie ma żadnych udziwnień jedyną opcją jest kawa duża, lub mała i spieniacz do mleka nie ma regulacji aromatu. Jest chyba tylko regulacja grubości mielenia. Widzę Philips robi taki sam tylko trochę taniej Philips 2000 series HD8650/09.
Może znajdziesz coś jeszcze tańszego, ale nie chciało mi się szukać :wink:

(tomekb) #3

Z doświadczenia wiem, że nie da sie znaleźć dobrego ekspresu ciśnieniowego do domu w takiej cenie.

Nie chcę Cię zniechęcać, tylko jeśli to ma być wariant do domu, to lepszą kawę w takiej cenie zrobisz kupując kafetierę:
https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=kafetiera

Mi kawa z takiego czegoś smakuje lepiej niż z niejednego drogiego ekspresu, tylko trochę zachodu więcej.

(axis85) #4

Akurat młynek ceramiczny, to nie jest dobry pomysł. Dużo lepsze są żarna stalowe.

Ja proponuję kupno niewiele droższego prostego kolbowego, np. saeco, zelmer… Po jakimś czasie dopup sobie młynek z prawdziwego zdarzenia, na początek wystarczy np. Nivona 130 lub jakiś podstawowy Graef.
Na ekspres musisz jednak podnieść budżet do około 500-600 zł minimum.

(szy_w) #5

Witam. Kup sobie ekspres Clatronic-a oraz młynek Severin z ostrzami żarnowymi. Sprzęt sprawdzony, właśnie teraz piję drugą kawę. :slight_smile: Ekspres posiada zamienniki (pompka, uszczelki) znanych firm zachodnich. Młynek też dobry, posiada regulację grubości mielonej kawy oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Polecam.

http://allegro.pl/do-kuchni-ekspresy-cisnieniowe-67431?string=clatronic&buyNew=1&offerTypeBuyNow=1&order=p&bmatch=base-relevance-floki-5-ele-1-5-1018

http://allegro.pl/listing?string=SEVERIN%20ZARNOWY%20KM%203874&order=p&sg=0&bmatch=base-relevance-floki-5-uni-1-5-1025

(maniq) #6

Nie jestem przekonany do tanich ekspresów. Kawa średnia wychodzi i nie mają praktycznie żadnych ustawień. Problem też może być z serwisowaniem w przyszłości takiego sprzętu.
Swojego czasu piłem kawę z topowego modelu Krupsa (bodaj ea907d) i potem z ciekawości z normalnego ekspresu bez fajerwerków. Różnica była wyczuwalna. Jednak więcej “wyciska z ziaren”. No i wiadomo - im lepszej kawy użyjesz, tym lepsza kawa wychodzi.

(szy_w) #7

**Witam. Na pewno kawa będzie lepsza z ekspresu KRUPS EA907D za prawie 5300 zł od kawy z ekspresu za 500 zł. Nie ma tutaj cienia wątpliwości. Natomiast jeśli chodzi o jakość sporządzonej kawy z ekspresu zależy od jakości kawy, grubości jej zmielenia i sposobu przygotowania (nawet ubicia w tygielku). Swojego czasu zrobiłem kawę znajomemu z prostego ekspresu ciśnieniowego, która była lepsza od kawy z jego ekspresu za ponad 2000 zł. **
pozdrawiam