Jaki firewall do Avira AntiVir 8 pod słabszą konfigurację

Witam, otóż mam do chwilowej “opieki” komputer koleżanki. Nie jest on demonem prędkości, procesor 1,2Ghz, 512MB ramu. Postanowiłem na nim zainstalować oprogramowanie antywirusowe Avira AntiVir Personal 8.1.0.295 - w związku z czym zwracam się z prośba o podanie jakiejś zapory firewall która nie będzie obciążała maszyny i dobrze współpracowała z antywirusem.

Ja mam takiego samego antywira i do tego zaporę Comodo Firewall i jest gites :wink:

Polecam :wink:

Słyszałem opinie że z odinstalowaniem Comodo Firewall są problemy. Po usunięciu widnieje on w systemie jako zapora mimo iż fizycznie zostało ona usunięta - czy ktoś spotkał się z tą tezą?

Ja nic takiego nie miałem.

Myślę, że jeśli nie chodzi po jakiś nie znanych stronach to firewall systemowy wystarczy…

Zgadzam się z przedmówcą, chociaż zawsze warto się zabezpieczyć.

Już pół roku mam nowego kompa i od początku ESS (później Avirę), Adaware oraz Comodo i żadnych infekcji, żadnych ataków z internetu. Wystarczy głowa :wink:

To chyba musiał być jakiś błąd użytkownika przy odinstalowywaniu. Robiłem deinstalację i nic nie zostało. Chociaż z drugiej strony ja odinstalowywałem przez Revo Uninstaller, więc może tutaj tkwi różnica.

Mam dokładnie ten sam zestaw co Freedom i myślę, że można go bez obaw każdemu polecić. Zwłaszcza jeśli Avira jest w wersji premium.

Ogólnie uważam, że Comodo jest w tej chwili jednym z najlepszych firewalli i śmiem twierdzić, że nie tylko wśród darmowych. :slight_smile:

Jeśli koleżanka, włazi tylko żeby coś poszukać, to myślę, że ten systemowy wystarczy… Po co znowu jakiś program który będzie obciążał RAM…

A ja się zgodzę z moim przedmówcą, do wszystkiego wystarczy głowa :smiley:

Koleżanka ma również młodszego brata który nie zważa zbytnio na tematykę bezpieczeństwa. gra w gry on-line (plemiona etc.). Z komputera korzysta również mama której z tego co mi mówiła zdarzyło się pobrać syf na komputer. W grę wchodzą programy freeware, nie chce piracić.

No to zrób config jak powyżej - Avira + Ad-aware + Comodo i git.

Wyłącz w comodo Defense+ bo może komuś przeszkadzać.

I gitara.

Polecam, jak wyżej, tylko Comoddo Firewall w wersj:

2.4.18.184 KLIK

(Jeśli dla Windows XP).

Do tego ew. jako uzupełnienie PC Tools Spyware Doctor 5.5 PL Free

Ad-Aware w bezpłatnej wersji nie ma ochrony rezydentnej, a zajmuje więcej pamięci niż Spyware Doctor, który ją ma.

To nie wina Comodo ,czy innego programu zabezpieczającego ,tylko błąd Centrum Zabezpieczeń Windowsa , w linku poniżej jest podany sposób jak “zresetować” C Z .

http://www.searchengines.pl/Firewall-SP … 00818.html

A to niby dlaczego ma ktoś instalować starą v . 2 ,skoro jest Comodo 3 . :stuck_out_tongue:

Niby dlatego, że to ostatnia dopracowana wersja dla Windows XP.

(Przykładowo SE K510i jest nowszy od SE K800i, to nie znaczy że jest lepszy, bo nowszy.

Opracowując wersję 3 Comodo skoncentrowało się na Viscie i w przypadku tego systemu nie ma wyboru, musi być wersja 3.

Oczywiście wersja 3, działa z XP, ale jest “cięższa” i bardziej upierdliwa w konfiguracji szczególnych wyjątków.

Bzdury piszesz ,ja jakoś tej niby upierdliwości nie zauważyłem , widać ,że nie znasz Comodo 3 ,który jest dobry zarówno dla zaawansowanego usera (mnogość możliwości konfiguracji ) jak i dla początkującego . Co do obciążenia kompa to C v.3 nie odbiega od v.2 .

Znam bardzo dobrze, a programów Comodo używam bardzo długo, a bzdury Ty piszesz i nie rozumiesz, tekstu pisanego.

Jeśli chcesz poznać szczegóły to zadaj pytanie Adminowi forum Comodo, kto pracował nad polską lokalizacją, której jeszcze nie dołączono.

Dowiesz się, że nie dołączono dlatego, iż wersja 3 ciągle nie może nabrać ostatecznego kształtu - czytaj, jest w fazie nie do końca ostatecznej.

To ,że wersja Comodo 3 jest cały czas rozwijana i co kilka tygodni pojawiają się nowe aktualizacje nie znaczy ,że należy zrezygnować z C 3 na rzecz C 2 , bowiem codzienna praca z C 3 na pokładzie zresztą nie tylko u mnie nie potwierdza twoich wydumanych i w części kłamliwych problemów .

Ta niby “niedopracowana” wersja C 3 całkiem dobrze wypada w testach ,ale kto by się testami przejmował … :stuck_out_tongue:

http://www.matousec.com/projects/firewa … ls-ratings

Tak znasz bardzo dobrze to dlaczego kłamiesz ,że C v.3 obciąża bardziej niż v.2.

możesz jeszcze wybrać darmowy program ashampoo firewall - lekki a u mnie się dobrze sprawdza z tym antywirusem. prosty w obsłudze itp.

Są polskie lokacje tego Comodo?

Jeśli (Sturmgewehr 44) powściągnie swój jęzor w adresowaniu do mnie dyskredytujących treści, to może przyspieszę lokalizację i mocniej będę naciskać na Comodo, by w końcu skompilowali spolszczoną wersję.

Wersja 2 pomimo ukończonego spolszczenia nie doczekała się kompilacji PL z powodu, cytuję Comodo: “skoncentrowania się przy pracach nad wersją 3”.

sosen86 , moim zdaniem ashampoo firewall = z windowsowym firewallem, tylko różni się tym, że nie bierze tyle pamięci i miejsca na dysku… :confused: Jeśli chce jakiś pożądny firewall to tylko comodo