Jaki firewall do Windows 7 i Nod’a. łatwość obsługi

Witam :slight_smile:

 

Chciałem się poradzić. Jaki firewall wybrać? Chodzi mi, aby był łatwy w obsłudze. Obecnie mam COMODO, ale powiem szczerzę ze zadowolony nie jestem. Jest zbyt uciążliwy. Jeśli podczas instalowania programów czy gier nie wyłączę tego ■■■■■■■■■■ to, co sekundę oznajmia, że cos próbuje zmienić rejestr. Rekord był wczoraj. Instalacja gry, małej gry i 80 komunikatów. To jeszcze przeboleję, ale za każdym razem, gdy uruchamiam grę COMODO blokuje ją, mimo że dodałem jako aplikacja zaufana. Do tego po uruchomieniu widnieje czarny ekran a na to pomaga tylko reset. To jest szok. Kiedyś używałem Sygate Personal Firewall Pro, ale Symantec doprowadził do jego upadku. Outpost Firewall Pro się nie sprawdził gdyż nie blokował wszystkiego, co zablokowałem, czyli idealny nie jest. Był też PC Tools Firewall Plus no, ale już jest nierozwijany i może swojego zadania nie spełnić. Doradzicie coś? Posiadam Windows 7 Ultimate i NOD32. 

 

Dzięki

Wygląda na to, że masz mocno pogrzebane w konfiguracji firewalla.

 

 Która to wersja firewalla?

O to chodzi, że nie mam nic namieszane gdyż nic tak naprawdę w nim nie grzebałem. Blokowałem tylko niektóre aplikacje gdyż, co chwile łączą mi się z Internetem oraz niektóre gry dodałem, jako bezpieczne. Ot to wszystko. Firewall najnowszy, czyli wersja 6.3.302093.2976 pobrana z dobrychprogramów.

 

Czytałem natomiast, że blokowanie większość gier przez ten firewall to normalka. Nie tylko ja mam kłopot. Podczas otwierania tych, że gier trzeba wyłączyć całkowicie gnoja, bo zamknięcie samej ochrony nic nie daje.

 

Ogólnie system razem z Comodo instalowany niecały tydzień temu także nie ma bata, aby było namieszane.

Nie trzeba nic wyłączać, tylko umiećpoprawnie się obchodzić z programem.

 

Po pierwsze, jeśli masz to włączone - wyłącz HIPS (nie jest Ci potrzebny, dubluje sięz automatyczną piaskownicą).

Aby to zrobić w głównym oknie wybierz “Zadania”–>Zadania zaawansowane–>Ustawienia zaawansowane–>Ustawienia ochrony–>Defense±->HIPS (wyłącz).

 

Ponadto, w ustawieniach ochrony przejdź do “oceny plików”. Tam sprawdź, czy w “niezaufanych plikach” masz jakieś pliki gier. Jeśli tak, przenieś je do zaufanych.

 

Po trzecie i ostatnie - wykonaj skanowanie “ocena bezpieczeństwa plików”. Pliki znalezione jako nieznane przenieś do zaufanych.

 

Teraz powinieneś już mieć spokój. Co więcej, podczas odpalania gry aktywuj tryb gry - ikona w trayu–>Tryb gry.

HIPS mam wyłączony i zrobiłem to na samym początku. W niezaufanych plikach nie widnieje nic. Zero.

Natomiast nigdy nie włączałem „trybu gry” a to pozwoliło włączyć grę bez konieczności wyłączania firewalla. Także dzięki