Jaki firewall na stary pc?

Siema. Chciałem zainstalować firewalla na moim pc. Jest on jednak dość stary i nie za mocny, dlatego zależałoby mi na skuteczności firewalla ale także na nie obciążaniu procesora. Tak by nie utrudniał pracy na komputerze:

procesor: athlonxp1800+ 1.5GHz

ram: 1GB

system: windows xp

Zastanawiałem się nad Online Armor Free Edition 4 oraz Comodo Personal Firewall. Co polecacie pod ten słabszy sprzęt?

np darmowy avast

Avast nie ma firewalla to tylko antywirus

O ile polecany przez mojego przedmówcę Sygate jest lekki to jest niestety już wiekowy i nie rozwijany od 7 lat więc nie wiem jak by sobie teraz poradzi. Właśnie sprawdzałem zużycie u mnie i Comodo Personal Firewall w najnowszej wersji zjada mi średnio 0,02% mocy procesora i max 22mb pamięci ram - myślę że nie jest to jakieś mocne obciążenie. Oczywiście Firewall darmowy. Tutaj też zależy co chcesz robić na tym kompie, ale jeżeli praca biurowa to myślę że Comodo będzie dobrym rozwiązaniem. Ja korzystam z ich firewalli od dobrych kilku lat i jestem bardzo zadowolony.

Avast wiem że antywirus, a ja chcę firewall. Sygate, Pharun, masz rację stary i może kiedyś był dobry(nawet miałem) ale teraz zagrożenia się zmieniają, więc chciałbym coś nowszego. Comodo miałem cały pakiet i się nieźle spisywał, ale może jest jeszcze jakaś alternatywa? Ktoś używał Online Armor Free Edition? Jakiś inny firewall niż Comodo godny polecenia i podobnie zasobożerny (albo mniej)?

polecam ten bardzo dobry-- http://www.programosy.pl/program,kerio- … ewall.html

Ja mogę polecić Ci taki zestaw jak ja mam - ja mam Comodo Firewall (bo jest naprawdę dobry) ale NIE instaluje ich antyvira i instaluje sobie Avira Antyvirus Free - taki zestaw aktualizowany stosuje od 5 lat i naprawdę nie mam problemów z malware a ściągam dużo, siedzę w necie ile wlezie i komp zawsze czysty. Oczywiście do tego Firefox i wchodzenie na strony “z głową” (bo na chińskim serwerze z warezem to i komputer NASA trojana złapie ^^ ).

Zainstaluj nowe Comodo, ale bez antywirusa - na moje się nie zawiedziesz, bo fakt faktem cały pakiet comodo muli i nie działa tak jak by się chciało.

mm150 ,

:confused: Zapomniałem dodać że najlepiej na licencji freeware/darmowej do użytku domowego.

Ja na win xp używam comodo internet security cały :stuck_out_tongue:

A standardowy firewall Windowsa XP nie wystarczy Ci?

W jaki sposób łączysz się z internetem?

Ja polecam PC Tool Firewall Plus - korzystam z niego już spory kawałek czasu, jest prosty w obsłudze i nie muli kompa. Choć mój procesor jest szybszy o 500Mhz to Ty nie powinieneś odczuć różnicy w czasie działania programu.

http://www.dobreprogramy.pl/PC-Tools-Fi … 12601.html

bubon przez modem od neostrady (innego dostawcy nie mam dostępnego).

everest8004, sprawdzałem ten pc tools, systemu nie zamulał, ale np odpalenie gry online to już mi ścinało:(

danyll , jaja robisz. Instaluj AVAST I CIS bez antywirusa.

Avast za slaby i obciąża, użyj pakietu cis polecam :).