Jaki firewall (nie Comodo)

Witam. Poszukuję dobrego firewalla.

Nie chcę mieć Comodo, bo on dziwnie działa… co co jakiś czas wyskakują banalne alerty (przy odpalonym torrencie, to jest masakra - muszę chyba z 200x akceptować…). Dodawanie programu do zaufanych aplikacji nic nie daje…

I nawet o aktualizacje Comodo się pyta :slight_smile:

Ustawienia mam na Własne Zasady i Bezpieczny.

A tak na co dzień to jest ok.

Dodatkowo, gdy program “szajeje z tymi alertami” to strony www nie chcą się zbytnio ładować… trzeba odświeżać.

Brak virów.

Windows 7 32bit

Spróbój Outpost Firewall. W Comodo, przy tych komunikatach zaznacz ,zapamiętaj moją decyzję".

outpost free, pc tools firewall

Szczerze? Polecam Zone Alarm Free. Nie patrz testów na matousec. Korzystałem z tego Firewalla 7 lat i nie miałem z nim problemów. Program świetnie blokuje połączenia przych jak i wychodzące. Do użytku domowego wystarczy. Co prawda wersja darmowa nie posiada HIPS, ale jest warta uwagi.

Właśnie mam to zaznaczone… i jakby mi się te ustawienia co jakiś czas resetowały…

Szczerze jak najbardziej polecam COMODO, ale w nieco innej konfiguracji…

Firewall - polecam ustawienie to środkowe

Antywirus - przy zmianach

Defence+ - jeśli nie testujesz na swoim kompie różnych aplikacji z nieznanych źródeł to możesz wyłączyć, bo jest to tryb monitorowania auto-startu, rejestru, plików systemowych i tak dalej…

Programy polecam ściągać z DP. Wcześniej korzystałem z SOFTMANII (dawne UnderPL) ale parę razy zdarzyło mi się nadziać na trojana i już tam nie wróciłem…

Ogólnie ComodoIS jest raczej dla bardziej zaawansowanych użytkowników. To nie jest program typu uruchom-i-zapomnij - ma ogromne możliwości ale trzeba umieć go skonfigurować

zobacz KERIO firewal :smiley:

Przeczytaj to:

FortKnox Personal Firewall