Jaki firewall pod windows 7?

Pytanie kieruje do posiadaczy siódemek :slight_smile: Na razie zainstalowałem tylko avirę i zastanawiam się nad firewallem,czy zainstalować jakiegoś,czy pozostawić takiego jaki jest w systemie? Który dobrze chodzi pod windows 7? Albo ogólnie,jaki DARMOWY soft wgrać,żeby mieć spokój z wirusami? Chodzi mi o antyspyware jakiś,skaner.Dziś dopiero zainstalowałem windows 7 :slight_smile: i nie mogę się zdecydować co doinstalować oprócz antywirusa.Może jakiś defensewall albo GesWall? tzw piaskownica z hipsem.

Ja mam systemowy i bardzo dobrze się spisuje nie mogę na niego narzekać a po co dodatkowo zbędnie zaśmiecać sobie dysk jakimś dodatkowym firewallem

Dzięki za odpowiedzi,pozostanę przy systemowej zaporze,robiąc aktualizacje :slight_smile: A co byście polecili z programów antyspyware,skanerów antywirusowych?

Ja na 7(x64) używam Avirę tak jak ty :wink: i do tego firewall z pakietu Comodo IS.Bardzo dobrze ze sobą współpracują i nie obciążają mocno systemu.Tego samego zestawu używam też na laptopie z Vistą(x86),z którego teraz zresztą piszę,i tu to samo,zero problemów.

Co do firewalla systemowy w zupełności wystarcza , co do pozostałych pakietów anty… dla spokoju zainstaluj sobie jakiś darmowy antywirus i wystarczy nie ma sensu obciążać systemu. Do tego trochę rozsądku w korzystaniu z internetu i nic złego się nie stanie.

Pozdrawiam

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Zainstalowałem Avirę jako antywirusa,Malwarebytes’ Anti-Malware na żądanie aby go uzupełniał i ThreatFire,do tego zapora od 7,i powinno być dobrze,pozdrawiam i jeszcze raz dzięki wszystkim :slight_smile: