Jaki firewall?

Witam

Mam laptopa HP Pavilion g7 i mam problem jaką zainstalować zaporę. Zdecydowałem się na antywirus avast, pomyślałem też o tym że zainstaluję do niego Comodo Personal Firewall, z tego co wiem to się nie gryzą ale słyszałem że Comodo jest dość ciężki i zamula kompa. A może lepszym rozwiązaniem do avasta byłoby dodać PC Tools Firewall ? Proszę o radę.

Pozdrawiam :slight_smile:

Witaj, nic nie wspomniałeś jaki masz system i jak “mocny” jest Twój laptop…

Co do antywirusa, to osobiście polecam Avirę Free Antivirus - jest bardzo lekka. Na moim Win XP zużywa tylko ok. 20-25 MB, a na Win 7 30-40 MB.

Jeśli chodzi o zaporę, to jeśli Twój laptop nie jest za mocny, to polecam Privatefirewall 7.0 - jest bardzo lekka, jeśli laptop jest mocny, to zdecydowanie najlepsza, wg mnie jest Online Armor Free 5. HIPS jest w niej super.

Pozdrawiam.

To podstawowe dane: procesor: Intel Core i3 380M 2,53 GHz, 3 MB cache pamięć RAM: 3 GB DDR3, 1333 MHz 1x 2 GB + 1x 1GB, maks. 4 GB W chwili obecnej na otwartej przeglądarce mam 50% ramu, po zamknięciu około 40% Mam Nortona ale kończy mi się darmowy okres, więc muszę pomyśleć o czymś dobrym i darmowym przy małej zasobożerności :slight_smile:

Comodo Personal Firewall.

a jak byś tak usunoł tego avasta i zainstalował to

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte … 12952.html

Osobiście nie polecam Comodo, miałem z nim duże problemy… Przy skanowaniu procesor pracował na 80 %

Co prawda Avira nie jest po polsku, ale jest niezwykle lekka, próbowałem Pandę Cloud, niby jest OK, ale i tak jest cięższa dla systemu w porównaniu do Aviry.

Konfiguracja sprzętowa Twojego laptopa nie jest zbyt “mocna”, więc jeszcze raz polecam Privatefirewall. HIPS ma OK i jest naprawdę lekka - nie muli kompa…

Fakt, nie jest po polsku, ale jest brdzo prosta w konfiguracji. Zawsze uważałem, że antywirus i zapora powinny być jak “najlżejsze” (i dobre oczywiście)…

Pozdrawiam.

Od kiedy firewall skanuje? :expressionless:

Od kiedy firewall skanuje? yorkfield25

miałem Comodo Internet Security… :slight_smile:

przeczytaj pierwszy post od arek36, o co mu chodziło… :wink:

Dziękuje za opinię :slight_smile: Co do antywira to już podjąłem decyzję, uważam że najlepszym rozwiązaniem będzie Avast ale co do zapory to jeszcze się zastanawiam, ah… i nie wspomniałem że mam Win7 :slight_smile:

Konfiguracja jest wystarczająco “mocna” na takie programy działające w tle.

Z Firewall to polecam praktycznie wszystko co było już wymienione czyli: Comodo, Online Armor, PC Tools Firewall i Outposta. Wszystkie w wersji Free.