Jaki GPS?lepiej kupić moduł do noki e51 czy tania nawigację?

Cena jaką podałeś to za subskrypcje map Europy, Polska kosztuje połowę. Jeżeli chodzi o program nawigacyjny na Polskę to AM nie ma rzeczywistej konkurencji, ale za granice to już bym się wybierał z iGO.

Kupić sam program też się da taniej - wystarczy poszukać w serwisach aukcyjnych starych wersji, będą miały one już z automatu odblokowaną licencje i po wykupieniu subskrypcji ma się działający program w najnowszej wersji. Taką drogą nabyłem swoja AM.

Pisałem o Europy, bo jakbym kupował mapę to na pewno nie tylko na Polskę- bo to jest dopiero cena- 80 zł za 1 państwo. A jakby przyszło gdzieś wyjechać kiedy to gps jest zdecydowanie bardziej przydatny to co- nowa mapę? druga subskrypcję? Za granice dużo nie jeżdżę, ale to jest właśnie te kilka dni w roku kiedy gps jest najbardziej potrzebny. Dla mnie automapa ginęłaby w tłumie gdyby nie ich dziwna zasada, że nie można robić przerwy w subskrypcji… bezsens dla mnie i na taki układ na pewno bym nie poszedł.

U mnie w domu są 2 gps’y w tej chwili. Do pierwszego jest opłacona subskrypcja na mapy Europy (jednorazowo 240 zł). W drugim, który służy mi raczej do poruszania się po mieście mam darmową mape Polski, która jest aktualizowana praktycznie codziennie. Teraz ię zastanawiam właśnie czy opłaca się mi dokupic do drugiego za 240 zł też aktualizacje na Europę… bo z nowym odbiornikiem teraz to już jest tylko koszt ok. 30 zł… no właśnie 30 zł (czy nawet 240) jednorazowo vs 150 zł rocznie…?