Jaki GPS?lepiej kupić moduł do noki e51 czy tania nawigację?

Witam, mam pytanie, według was lepiej kupic nowa tania nawigacje z allegro w cenie 150zł czy moduł GPS do nokii e51 za podobna cene i korzystac z map nokii??

zdecydowanie nawigacja,

nokia to…telefon :smiley:

ale czy taka nawigacja za 150 zł będzie dokładna? mówie o takiej już z wgranymi mapami :wink: fakt ze w nokii wyswietlacz troche za maly, ale te tenie nawigacje tez do duzych nie naleza…

Witam.

Używam smartphone Nokia od kilku lat.

Najpierw był to model E50 teraz E51.

Obydwa wraz z modułem GPS Nokia LD-3W.

(cena niestety wyższa).

System nawigacji TomTom Navigator 6.0

Ekran nie jest za duży tylko 2", ale dla mnie wystarczający.

Czytelne komunikaty, funkcjonalność.

Jedna ładowarka dla telefonu i modułu.

Syn używa Mio Moov 200 także z TomTomem.

Ekran 3,5". Bardzo wygodna nawigacja.

Zależy jak często będziesz używał nawigacji

i na ile niezbędny jest dla Ciebie telefon.

Uważam, że zarówno smartphone jak i dedykowana nawigacja

sprawdzają się równie dobrze.

Określ swoje priorytety i wybierz sam.

a tego tomtoma w nokii masz orginalnego? nie wiesz skad mozna sciagnac? a mapy nokii nie sa wystarczajace? jak jest z ich dokladnoscia?

Tak. Jest to wersja 6.0. Teraz jest już prawdopodobnie nowsza,

niestety to podraża koszta.

Co do map Nokii, nie mogę się wypowiedzieć ponieważ nie używam.

Nie zarażaj się tomtomem na telefony z symbianem , jest to wersja tomtoma bardzo stara i nierozwijana , mapy na tą wersje według opisu posiadają około 50% pokrycia polski w tym tylko około 30% danych teleadresowych , lepej kupić nawigacje z “biedronki” nową za około 220zł i mieć najnowsze mapy Auto Mapy która posiada 99% pokrycia polski i około 90% danych teleadresowych (adresów). Takie nawigacje z “biedronki” posiadają 3 letnią gwarancje sprzedawcy więc nie jest to mało a w razie awari takiego urządzenia zwracana jest kasa lub wymieniene na nowe.

moze i racja… ciekawi mnie jakie pokrycie maja mapy nokii. Wydaje mi sie ze sa w miare dobre, chociaz nie wiem jak pracuja z GPS

Tak szczerze? Próbowałem jeździć na Nokia Maps z E51 + modułem GPS Pentagram (moduł pożyczyłem od kumpla, nawet nie wiedziałem że ma), o ile dokładność jest niezła to muszę powiedzieć ze obsługa mnie zdecydowanie zawiodła.

  1. Dużo zabawy żeby w ogóle załapało razem z GPS (aktualizacje, rejestracje i inne fanaberie, w końcu udało mi się odblokować nawi na 3 dni…).

  2. Masz tylko na chwilę, później musisz wziąć abonament.

  3. Nie ma lektora który mówiłby gdzie mamy jechać, kolejny wydatek.

Ogólnie trafił mnie z tym szlag, próbowałem jeszcze zainstalować mapę jakiegoś innego producenta, ale postępy były niewielkie, do tego dochodzi konieczność ładowania nie tylko komórki (krótko trzyma), ale i samego modułu - dodatkowy metr kabla i konieczność użycia złodziejki.

Teraz mam to: http://droptrend.com/product-pol-222-NA … TOOTH.html - trochę mnie kosztowało, ale zdecydowałem się wziąć duży ekran po doświadczeniach z małym ekranikiem nokii (o ile jako telefon sprawdza się super, to nie bardzo nic widać kiedy położy się ją jako nawigację).

Precyzja jest porównywalna do tej której doświadczyłem z Nokią i pentagramem, do tego głos jest wyraźny, ekran bardzo czytelny - jeżdżę z nią od 3 miesięcy i nie miałem nigdy problemów z trafieniem do celu - polecam, choć może dla niektórych lepiej było by kupić mniejszą (też się zastanawiam czy za bardzo się nie szarpnąłem).

Na E51 korzystałem z GarminXT i odbiornika G-space GS-R238. Program chyba najlepszy pod symbiana, jakość map zadowalająca, ale zdecydowanie więcej korzystam z AutoMapy. Aktualnie na E52 dalej mam Garmina, ale służy on mi tylko do poruszania się w obrębie aglomeracji 3miasta jak muszę gdzieś na szybko dojechać. Polecam na dłuższe używanie opcję biedronkową.

Akurat przy biedronkowym odbiorniku z automapą to koszt samego odbiornika niknie pośród kosztów późniejszej eksploatacji. Bo gps z nieaktualną mapą jest g. warty jakiej mapy by nie miał. A Automapa się jednak ceni. Aktualność mapy jest dużo ważniejsza od tego czy mapa ma 90%, czy 95% pokrycia.

tania nawigacja najczęściej posiada ekran 3,5cala bądź 4,3cala, w tej nokii jest coś koło 2 cali co mocno wygodne nie jest :wink:

jakiś P a DA lec + AutoMapa to będzie dobre rozwiązanie, coś taniego na WM i z GPS, tu masz niezły tani zestawik

http://allegro.pl/hp-rz1710-1gb-gps-tom … 75358.html

dokupienie automapy wg niektórych jest wbudowane w rachunek od internetu :smiley:

ale nie namawiam broń boże do piractwa, na ceneo od 158zl można kupić wersję Polska XL…

i na pewno lepiej cie wyjdzie sprzęt od hp i gps tom tom niż kupno tandetnej nawigacji z manty czy z mediona bo to porażka jest :wink:

Nawigacje nie są już teraz drogie, IMO nic nie zastąpi sprzętu do tego, do czego został stworzony.

Wolałbym już zwykłą nawigację, a nie jakieś udziwnienia PDA z jakimiś doczepianymi szajsami, które tylko zajmują miejsce.

Do tego Automapa i jest super :wink: Sam jeżdzę na AM od dwóch lat i jeszcze nigdy się nie zawiodłem :wink:

zwykła firmy “krzak” zdecydowanie lepsza, gubi sygnał a jeśli łapie to słaby, po 10min znajduje cokolwiek itp, zdecydowanie jest lepsza :roll:

Automapa była robiona pod PDA z WM, potem zaczęli odbiorniki GPS montować w urządzeniach PDA i dopiero potem robili “ładne” PDA nazywając to nawigacją bo resztę opcji wywalili :wink:

zdecydowanie lepsze jest kupno markowego używanego sprzętu niż nowego taniego szajsu

ale cóż, ja nikomu nic nie zarzucam, jakbym miał taki problem wolałbym wybrać HP + TomTom niż jakieś mediony, manty czy inne tandety :wink:

klopas , kupno takiej automapy kupnem… policz obie abonament jeszcze… zależy kto ile używa tej nawi. Oczywicie jak ktoś chce ściągać piraty z neta to nie ma problemu…

Ja tam jestem za najtańszymi porządnymi nawigacjami. Jak szkoda kasy to chyba bym kombinował z telefonem, bo kupowanie złomu z biedry jakoś do mnie nie przemawia.

To nie jest złom, a co do abonamentu w Automapie naprawdę się opłaca - sam płace i jestem zadowolony. Nie korzystam z gotowej nawigacji tylko właśnie z opcji PDA.

klopas to co zaproponowałeś to jest już niezła staroć, da się znaleźć sprzęt młodszy z lepszymi parametrami. Sam mogę tylko dodać, że po przesiadce na urządzenie z rozdzielczością VGA już więcej QVGA nie chce widzieć. Co do znaczka na obudowie, to Cię zaskoczę, że logo HP nie świadczy, że jest to produkt tej firmy - jeżeli się nie mylę to będzie to wyrób HTC dla HP :stuck_out_tongue:

Czy się mapy ‘naprawdę opłaca’ to jednak mnie nie przekonasz tak łatwo, bo jest to po prostu dużo, a nic takiego co by ją odróżniało od konkurencji i przekonało do wydawania 150 zł rocznie nie oferuje.

Oprócz tego że to jest chyba jedna z najpopularniejszych map, która jest dosyć często aktualizowana, i zawiera jeden z najbardziej szczegółowych planów Polski - na Navigonowej mapie w Katowicach prowadził nas w kółko, a na Automapce fajnie pyk pyk i już byliśmy na DTŚ w stronę Rudy Śląskiej, a potem do Zabrza :wink:

Jechaliśmy jeszcze na TomTom i MapaMap i nie było tak przyjemnie i bezproblemowo, jak na AM :wink:

Nie wiem… z tomtomem nigdy nie jechałem. Raz jechałem z larkiem (o ile dobrze mi się kojarzy to tam jest mapamap) to ciągnął głupi przez centra miast zamiast szukać objazdów. Automapa prowadziła w miarę ok, ale była strasznie dziwna w obsłudze i trudna do ogarnięcia podczas jazdy. ogólnie w porównaniu do Gamina, którego mam na co dzień to bez rewelacji.

Na początku dla mnie AM też była trudna i niezrozumiała, jednak chwila zapoznania, i teraz wydaje mi się najprostszym tego typu programem :wink: