Jaki GTX 1080 wybrać - najważniejsza jest cisza podczas pracy

Witam

Stało się, mam już wystarczającą kasę na kartę graficzną, patrząc po cenach nie opłaca się zupełnie kupować GTX 1070 , bo różnica to +/- 500 zł a specyfikacja 1070 ucięta jest o połowę względem 1080, pytanie tylko, jaką kartę wybrać, wstępnie myślałem o MSI GTX 1080 Gaming X ale jest nieco droższa od np. gigabyte czy asusa, czy jednak warta swojej ceny? Albo inaczej czy warto dopłacić do MSI Gaming X względem innych firm? Najważniejsze jest dla mnie półpasywne chłodzenie, gram stosunkowo niewiele i nie chcę, żeby wentylatory wyły gdy jedynie siedzę w internecie.

Looknij na EVGA 08G-P4-6188-KR

hmm znalazłem tylko jeden sklep z tą kartą i jej cena to okolice 2800 zł, trochę drogo, chciałem przeznaczyć max 2600 zł. P.S dodam, że maksymalna długość karty to 320 mm

Poszukaj w sklepach poza Polską, np:

Hybrydy nie uchodzą za najcichsze konstrukcje.
Zastanowiłbym się nad Gamerockiem od Palita, MSI Gaming bądź AORUS od Gigabyte.
Od średniego segmentu GPU praktycznie wszystkie konstrukcje mają półpasywne chłodzenie.

Dzięki za sugestie, ten gigabyte jest najtańszy i się zmieści do mojej obudowy a czy coś więcej o konkretnej karcie mógłby ktoś się wypowiedzieć, wiem, że to śmieszne ale jednak wydać 2500 zł to nie tak prosta sprawa i chciałbym wiedzieć o ewentualnych pułapkach, np. jak to jest z serwisem, MSI ma serwis w Polsce, co z gigabyte i palitem?

EVGA ma najlepsze podejście do gwarancji i klienta.
Zotac ma możliwość poprzez rejestrację na stronie na przedłużenie gwarancji do 5 lat.
Asus już od jakiegoś czasu uważany jest za słaby w tym względzie.
Ze sprawami z MSI też coraz gorzej czytając opinie.