Jaki GTX 1080 wybrać - najważniejsza jest cisza podczas pracy

(marson1) #1

Witam

Stało się, mam już wystarczającą kasę na kartę graficzną, patrząc po cenach nie opłaca się zupełnie kupować GTX 1070 , bo różnica to +/- 500 zł a specyfikacja 1070 ucięta jest o połowę względem 1080, pytanie tylko, jaką kartę wybrać, wstępnie myślałem o MSI GTX 1080 Gaming X ale jest nieco droższa od np. gigabyte czy asusa, czy jednak warta swojej ceny? Albo inaczej czy warto dopłacić do MSI Gaming X względem innych firm? Najważniejsze jest dla mnie półpasywne chłodzenie, gram stosunkowo niewiele i nie chcę, żeby wentylatory wyły gdy jedynie siedzę w internecie.

(januszek) #2

Looknij na EVGA 08G-P4-6188-KR

(marson1) #3

hmm znalazłem tylko jeden sklep z tą kartą i jej cena to okolice 2800 zł, trochę drogo, chciałem przeznaczyć max 2600 zł. P.S dodam, że maksymalna długość karty to 320 mm

(januszek) #4

Poszukaj w sklepach poza Polską, np:

(nietopyrz) #5

Hybrydy nie uchodzą za najcichsze konstrukcje.
Zastanowiłbym się nad Gamerockiem od Palita, MSI Gaming bądź AORUS od Gigabyte.
Od średniego segmentu GPU praktycznie wszystkie konstrukcje mają półpasywne chłodzenie.

(marson1) #6

Dzięki za sugestie, ten gigabyte jest najtańszy i się zmieści do mojej obudowy a czy coś więcej o konkretnej karcie mógłby ktoś się wypowiedzieć, wiem, że to śmieszne ale jednak wydać 2500 zł to nie tak prosta sprawa i chciałbym wiedzieć o ewentualnych pułapkach, np. jak to jest z serwisem, MSI ma serwis w Polsce, co z gigabyte i palitem?

(nietopyrz) #7

EVGA ma najlepsze podejście do gwarancji i klienta.
Zotac ma możliwość poprzez rejestrację na stronie na przedłużenie gwarancji do 5 lat.
Asus już od jakiegoś czasu uważany jest za słaby w tym względzie.
Ze sprawami z MSI też coraz gorzej czytając opinie.