Jaki HD 4850 do tego configu?

Hej, zamówiłem już hd4850 Gainward ale “wycofane ze sprzedaży” … -_-

więc jaki HD 4850 najlepszy do mojego kompa?

Asus P5k Intel P35

Core2Duo e4500 2,2 Ghz @ 3,0Ghz

Black Dragon 2 x 1 GB 819Mhz (1:3 z fsb)

Zasilacz OCZ StealthXStream 500W rev. 2

może najtańszy i do tego accelero S1 rev.2 + acutake 120?

Tak jak mówi efazeti, najtańsza do tego accelero i wentylek 120mm i styka. Chyba, że nie chcesz się bawić w przeróbki to np ASUS z Glaciatorem na allegro szukaj, widziałem nawet za ok 470zł

zamiast acutake lepiej wziąć slipstream’a od scythe, ma lepszy przepływ powietrza na niższych obrotach

Albo karta Palit Sonic, chłodzenie praktycznie to samo co w Gainwardzie, tylko że gainward ma je zakryte obudową.

steemm , na czym się opierasz, odnośnie tego Slip Stream?

Ja kilka dni temu kupiłem Gainwarda 4850 Golden Sample. To te zostały wycofane ze sprzedaży? Jeżeli tak, to dlaczego?

Właśnie, to dziwne, że nowa spoko karta została wycofana. :expressionless:

na większej liczbie łopatek chyba normalne że więcej łopatek na takich samych obrotach da więcej przepływu co :>

To dlaczego nie dorzucą jeszcze kilku łopatek? Jakby się to wiązało tylko z większym przepływem, to byłoby gęsto tych łopatek… Może ktoś ma jakieś testy/doświadczenie?

co do golden sample hd4850 to w komputroniku nadal jest dostępny do zakupu…

co do slipstreama jak znajdę jakieś testy to ci podeśle na pw Adalbert :slight_smile:

Będę wdzięczny. :slight_smile:

Zależy od wersji, jest ich 6 od 500 do 1900 obr/min

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ … kat,11382/

jak na razie najbardziej mi się podoba Palit Sonic :wink: podobno super chłodzenie, a zależy mi na tym żeby wszystko (+ ewentualne dodatkowe chłodzenie) max 500 zł!