Jaki hosting najtaniej?

Chciałbym mieć swoje miejsce w internecie. Kiedyś korzystałem z Hostinger.pl, bo jak na moje potrzeby darmowe konto wystarczało, ale czasu się zmieniły i teraz jak coś jest za darmo, to jest nie warte uwagi. No więc chciałbym by adres mojej strony miał zakończeni .pl lub ewentualnie .com w zależności co jest tańsze, a moje wymagania są następujące: potrzeba mi nie więcej niż 25 MB przestrzeni więc to chyba nie jest dużo. Nie potrzebuję żadnych dodatkowych bajerów, z których i tak nie będę korzystał, a co tylko podniesie cenę. Co proponujecie?

Jak to wgl jest z tymi domenami serwerami itp? Co muszę kupić domenę, potem wykupić jakiś serwer? I za wszystko jeszcze miesięcznie płacić? Jak to wygląda?

Domeny opłacasz na rok, hosting najczęściej miesięcznie, lecz czasami przy płatności np rocznej wychodzi ileś % taniej.

Jeśli chcesz własną domenę no to niestety nie ma innej drogi niż jej zakup. Plus będzie taki, że nawet jeśli za pół roku zmienisz hosting to adres Twojej strony się nie zmieni, użytkownik takiej strony w ogóle nie zauważy, że coś było zmieniane. No chyba, że migracje źle wykonasz to będzie miał przez chwile jakieś błędy i tyle. Generalnie najtaniej domeny wychodzą (przy małych ilościach domen) w OVH. Nie daj się nabrać na domeny za 1zł bo później musisz zapłacić 100 + VAT za jej przedłużenie, co pozwoliłoby Ci opłacić domenę na 3 lata gdzie indziej (zamiast 2). Taka “promocja” obarczona jest dodatkowo obowiązkiem przedłużenia domeny u tego rejestratora w innym przypadku nie można jej przenieść. Więc nie uda Ci się zarejestrować domenę za 1zł a później przenieść ją gdzie indziej i przedłużyć za 50zł.

Hosting to właściwie bez większego znaczenia, zwłaszcza jeśli nie masz jakiś naprawdę specyficznych wymagań czy nie potrzebujesz jakiś super wydajnych serwerów. Mniej więcej wszędzie dostaniesz tą samą jakość. Jednak warto unikać marek grupy H88, która przejmuje sporo firm świadczących usługi hostingowe. Grupa ta charakteryzuje się problemami z serwerami oraz supportem. Unikałbym hostingów home i nazwa bo cena tam nie idzie w parze z jakością ani funkcjami.
Możesz wybrać hosting który oferuje subdomeny w jakiejś fajnej domenie. Plusem będzie, że nie będziesz musiał kupować domeny tylko możesz korzystać z adresu który daje Ci firma hostingowa. Minus jest taki, że taki adres nie należy do Ciebie (w przeciwieństwie do kupna domeny we własnym zakresie) więc w przypadku zmiany firmy, nie będziesz mógł zachować takiego adresu strony. Chyba, że dalej będziesz opłacał hosting w tej firmie oraz będziesz miał możliwość skonfigurowania subdomeny by wskazywała na serwer zewnętrzny.
Taką fajną subdomenę ma hosting proserwery.pl, adres w tedy wygląda mniej więcej tak: mojanazwa.xaa.pl. Miedzy innymi dlatego stał się swego czasu dość popularny. Ceny też są przystępne. Sam u nich mam jeszcze jakiś serwer i większych problemów nie miałem z nimi.

Dlaczego?
Mając styczność z Hekko, Biznes-Host przed i po przejęciu nie mogę stwierdzić, że pojawiły się problemy. Wręcz przeciwnie - migracja na nowe maszyny i nowy support dużo dały tym markom, zwłaszcza Biznes-Hostowi i podmarce Mintshost.
Co prawda support nie jest już tak szybki jak kiedyś, alenie trzeba już przynajmniej ciągle doprecyzowywać o co chodzi, zazwyczaj po jednym tickecie sprawa jest załatwiana.

Nowo przejęte marki jeszcze jako tako trzymają się, H88 sprowadza je do “swojego” poziomu w czasie. Stosują dość mocny overselling no i oszczędzają na supporcie.
To jest oczywiście to jest moje zdanie, wyrobione na bazie doświadczeń jakie miałem z przejętymi przez nich markami; obserwacji co się z przejmowanymi markami działo; opiniach użytkowników. Zawsze znajdzie się ktoś kto nie odczuje zmian, dużo zależy od tego jakie strony się hostuje oraz tego na ile ważna jest dla danej osoby pomoc supportu. Dla przykładu dla specyficznych usług osobiście i celowo wybierałem tańszą firmę ale z gorszym supportem bo wiedziałem, że nie będę z supportu w ogóle korzystał i przez 7 lat pozwoliło mi to wygenerować bardzo duże oszczędności.

Właśnie na początku wszedłem na Home.pl. Niby fajnie 5 domen za darmo, ale za chwilę okazało się, że za 12 zł, a za rok już trzeba zapłacić ponad 100 zł + VAT. A co powiecie na Hostinger? Najtańszy hosting kosztuje tam 4,99 zł/Miesiąc, ale jakaś zniżka pisze więc nie wiem czy taka cena nie jest tylko jednorazowa. A domena jest za 32,99 zł/ rok. Czyli co kupuję domenę, kupuję hosting i już mogę wrzucać pliki? Czy muszę jeszcze jakieś serwery kupować?

Tego tym bardziej nie mogę potwierdzić. Od migracji na nowe maszyny, kilka VPS’ów które u nich utrzymuję działają bardzo dobrze, szczególnie poprawiła się wydajność dyskowa, co zapewne umożliwiła migracja.
Ale oczywiście - każdy ma swoją opinię i rozumiem Twoją.

Hosting to w domyśle serwer WWW. Aby do serwera można było się łączyć przez ładny adres np. dobreprogramy.pl potrzebna jest domena. Więc potrzebujesz domenę i hosting www (serwer). Nic poza tym.
Po zakupie potrzebujesz jeszcze tylko skonfigurować domenę i hosting tak by to razem działało. Jeśli kupisz w jednej firmie to support na pewno w skrajnym przypadku pomoże Ci z konfiguracją, jednak polecam się zaznajomić z tym we własnym zakresie.

Odpowiadając na pytanie:

Tak, możesz wrzucać pliki i nic nie musisz więcej kupować. Musisz tylko jeszcze podpiąć (skonfigurować) domenę pod serwer (hosting).

Fizyda dzięki za wyjaśnienie.

Jestem zainteresowany usługami Hostinger.pl. Ale mam problem z dokonaniem płatności. Gdy już wprowadzę dane obsługiwanej karty na stronie i klikam Zapłać, to wyskakuje mi okno zatytułowane “Uwierzytelnianie” i tam domyślam się, że powinno być okno do wprowadzenia hasła, które dostaję sms-em. Ale to okno w Operze wygląda tak: d

A w Edge tak:

A gdy klikam "Otwórz w nowym oknie to pisze: Wystąpił błąd uniemożliwiający ukończenie uwierzytelniania transakcji. Na infolinii banku powiedzieli mi, że muszę kartę zarejestrować coś jak 3D Security. Zrobiłem tak, sms z hasłem przychodzi, ale dalej nie mogę dokonać płatności. Może muszę coś ustawić na tej stronie Kartosfera.pl (jeśli ktoś wie co to za strona)

Raczej obstawiałbym problem z systemem płatności po stronie hostingera, zadzwoń/napisz do nich to oni powinni rozwiązać ten problem.

Skoro H88 warto unikać to Hostinger wręcz można odradzić :slight_smile:
Naprawdę jest wiele znacznie solidniejszych i lepszych jakościowo firm. Od siebie polecę MyDevil.net, ewentualnie ich darmowy hosting CT8, który na taką prostą stronę powinien bez problemu wystarczyć.
Szczerze mówiąc ich darmowy hosting często w moim mniemaniu radzi sobie lepiej niż niektóre płatne, zwłaszcza pewnych dwóch “liderów” rynku :slight_smile:

Połączyłem kartę z PayPal’em i zapłaciłem z PayPala i poszło. Nie wiem czemu z samej karty nie chciało.

A ja tak szczerze to poleciłbym hosting cba.pl, chociaż pewnie za chwilę wywołam burzę komentarzy.

Korzystałem z niego kiedyś jako darmowy hosting i sprawdzał się dobrze. Od jakiegoś czasu można u nich wziąć płatne usługi i moim zdaniem też są nie najgorsze.

50 zł rocznie za serwer w najtańszej opcji, domeny .pl za 13zł i przedłużenie za ~60, certyfikat SSL za 20zł rocznie i ukrywanie danych w WHOIS w pakiecie (dla osoby prywatnej). Wszystkie te ceny mają już wliczony VAT.

Jak dla mnie oferta całkiem fajna :slight_smile:

A mnie śmieszy odradzanie H88, bo mam tam wiele kont, a patrząc na komentarze mam wrażenie, że nie pisze tego ktoś, kto ma u nich jakiekolwiek serwisy.
Macie podobne wrażenie?

Nie bo widzę jak ludzie płaczą, że mają problemy z działaniem stron i sklepów, a jak się później okazuje winne są limity hostingu. Dziwnym trafem problemy zaczynają się jakiś czas po przejęciu danej marki przez H88, a wcześniej przy tej samej witrynie i obciążeniu problemów nie było. Wystarczy śledzić tylko odpowiednie grupy czy fora gdzie ludzie z takimi problemami się zgłaszają o pomoc.
Podobnie jest z home i nazwa, tylko tutaj dochodzi jeszcze kosmiczna cena.

Zresztą wystarczy popatrzeć co robią ludzie ze swoimi stornami/serwerami gdy dostają maila o zmianie właściciela - natychmiast migrują do innych firm. Zostają tylko ludzie którzy się za bardzo nie znają.

Z tego co pamiętam, to ktoś z przedstawicieli H88 kiedyś pisał, że przed przejęciem limity zasobów w ogóle nie były respektowane. Po migracji zaczęto je stosować dlatego te konta, które je przekraczały miały problem.

Firehost jest tani. Jest darmowy test, pozwalają wybrać panel zarządzania.
Radzę najpierw przetestować, a później ocenić, czy to jest temat dla was.