Jaki hosting wybrać pod blog i forum ? + domena

Witam,

nie do końca znam się na hostingu, dlatego mam pytanie, jakie parametry hostingu są mi potrzebne pod: max 3 blogi wordpress + 1 forum phpbb ?

Żeby nie było problemów z ilością miejsca jak i bazą danych. No i oczywiście żeby strony dość płynnie się wczytywały.

Interesują mnie tylko hostingi płatne oraz chce zakupić domenę PL, lepiej skorzystać z tych bardziej znanych hostingów czy może wybrać coś innego ? doradźcie Panowie i Panie :wink:

Pozdrawiam

W znanych najczęściej masz lepsze wsparcie, ale też z reguły jest drożej. Można też zawsze przejść na ‘poziom’ wyżej i mieć więcej miejsca na dysku, czy więcej transferu.

Wszystko zależy od tego, jak te 3 blogi mają być często odwiedzane i tak samo z tym forum. Takie tylko hipotetyczne założenia możemy snuć. Zawsze na początku wziąć słabszy, ale tak, żeby można było zawsze przejść na ten “wyższy poziom” :wink:

na daną chwilę potrzebuje miejsca na 2 blogi ( czyli 2 bazy SQL z tego co się orientuje :P) i chce aby chodziły płynnie, nawet przy większej ilości osób odwiedzających bo taki jest cel. Ile potrzebuje mniej więcej transferu i miejsca w bazie żeby to pociągnąć przy sporym ruchu ? nie wiem, jaką wielkość podać hm 5 -10 tys odwiedzin dziennie ?

No to najmniej ryzykowne będzie poszukać serwa z transferem Unlimited i dobrą dostępnością serwera :wink:

Tylko ja się na tym aż tak nie znam :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dodane 12.02.2010 (Pt) 14:46

jak patrzyłem to home.pl czy nazwa.pl drogo mają a co powiesz na ten ? http://www.hosting.wp.pl/hosting-konta- … ml#compare ten pakiet Personal ? Tylko odnowienie domeny jak widzę jest chyba dość drogie ?

Bardzo polecam hosting www.netmark.pl

Bardzo rzadko zdarzają się pady, a jeśli już tak się zdarzy, to przeważnie admini rekompensują to przedłużeniem aktywności hostingu o jakiś czas (raz było o 2 tygodnie).

Bardzo niskie ceny jeśli chodzi o domeny.

14zł - domena .pl na pierwszy rok

48zł - domena .pl przedłużenie

Ja mam u nich hosting MINI, i jeszcze nigdy odkąd kupiłem ten hosting żaden pad się nie zdarzył.

Stabilne serwery, niskie ceny, ogólnie polecam.

Home.pl jest może i dobry, ale drogi. Domena .pl na pierwszy rok niby za free, ale przedłużenie 99zł.

Netmark.pl umożliwia założenie nieograniczonej ilości baz danych.

Polecam.