Jaki internet dla mniejszej miejscowości wybrać?

Miszkam w miejscowości niedaleko Sandomierza, neostrada oferuje mi jedyne 1mb, więcej nie mogę mieć, chciałem coś powyzej, co dobrego proponujecie? kable tpsy odpadaja…

Wpisz w google miejscowość + dostarczy internetu. Jeśli nic nie ma to musisz się pogodzić z limitami tranferu i skorzystać z dostawców mobilnych / cyfrowego polsatu

Oferowana przez TP prędkość dosyłowa 1mb jest dość dziwną ofertą gdyż podstawowy pakiet to 2mb w usłudze Wymarzony Internet.

Pakiet z 1mb jest oferowany w usłudze Lekki Internet i dotyczy on raczej użytkowników, których łącza nie mogą mieć większej przepustowości – w tym wypadku prawdopodobnie takich jak Twoje.

Alternatywą może być próba wskórania czegoś w Neti, ale znając życie zapewne stwierdzą, że koszt podłączenia usług Netia u Ciebie będzie zbyt wysoki i Cię oleją - Sam tego doświadczyłem pomimo ich zapewnień, że wszystko będzie ok.

Reasumując.

Twoje pole manewru z założeniem Internetu pomijając tepse jest raczej znikome. Jedyne co Ci pozostaje to jakieś LTE od operatora komórkowego lub platformy satelitarnej albo Internet radiowy.

Witam nie jestem z tp.sa. ale ludzie co wy mu proponujecie 1Mb z tepsy to dziesięć razy lepsze łącze niż

np. 6Mb z jakiejś sieci komórkowej. Tam przecież są limity transferu a w tepsie niema.

Pozdro

Zależy do czego używa się neta. Jeśli ściągasz to nie masz co brać tego z limitami :slight_smile:

Zgadza się, ale jakbyś przeczytał uważnie jego post to byś zauważył, że wyraźnie zaznaczył

Więc jeżeli nie tepsa to, co? Moim zdaniem wyboru raczej nie ma. Albo tepsa bez limitu, – co byłoby najbardziej rozsądnym rozwiązaniem – albo pakiety u innego operatora.

Cyfrowy Polsat oferuje dodatkowe kilkadziesiąt GB w godz 00-08

Plus też coś podobnego.

Trzeba tylko sprawdzić czy sieci te mają tam zasięg LTE , HSPA+ lub HSDPA.

Sprawdź czy w okolicy nie ma jakichś lokalnych usługodawców internetowych.

W jaki sposób mamy ci doradzić, co wybrać, jeśli nie napisałeś, do czego masz dostęp? Wielkość miejscowości nie ma tu większego znaczenia, bo i w małych i w dużych miastach działają kablówki.

Sprawdź tu mapa.btsearch.pl

czyli powiadasz że lepsza jest 1mb z pingiem 150+ od 6mb sieci komórkowej? to jest jakiś śmiech płace za stałe łącze a dziś mam 150-400 pingu coś wspaniałego, a kolega o połowe mniejszy transfer… niby jestem niby nie w zasięgu HSPA+ jak sprawdzalem na

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/mapa-zasiegu.cp

wyglada to nastepujaco o lte moge zapomniec 2s1iy.jpg

Zainteresuj się ofertą Nordiska. O ile pamiętam, była całkiem ciekawa.

Hmm od Anteny Nordiska mam jakieś 1-1,5 km z widocznością, lecz boję się pingów, bo na tym mi najbardziej zależy, a z tego co czytałem osiągają 100… Czy jest możliwość że przy tak małej odległości pingi będą mniejsze?

Nie ma innego wyjścia niż po prostu przetestowanie, ewentualnie znalezienie kogoś w okolicy, kto z Nordiska korzysta. Z sieci Nordiska korzysta też Plus GSM w technologii CDMA. A tam jest opcja wzięcia zestawu na próbę.