Jaki internet mobilny do gier?

Hej, planuje przenieść się z orange do innej sieci. Zależy mi na tym, żeby Internet pozwalał mi na granie w CSGO. Mieszkam w Warszawie, więc chyba z zasięgiem nie powinno być problemu. Pierwsze pytanie, czy taki Internet mobilny jest w stanie dać możliwości na normalne granie? Jak jest to czy router z telefonu wystarczy? Mam wolny redmi note 5. Poczytałem trochę, Premium mobile oferuję całkiem ciekawe oferty z w miarę przystępną ceną. Ktoś może korzystał z oferty tego operatora . Chciałbym go wykorzystywać tylko do grania myślę, że nie więcej jak 150 godzin miesięcznie. Znalazłem w sieci że godzina grania zużywa ok 250mb, więc wychodzi prawie 40GB.
Jest może ktoś kto korzysta z Internetu mobilnego do grania i mógłby się wypowiedzieć jak to wygląda oraz jak ze zużyciem?
Pozdrawiam :slight_smile:

Mobilny net średnio nadaje się do grania w strzelanki. Ping między 40 a 90 to norma na takim necie, więc o “poważnym” graniu można zapomnieć. Mobilka nada się co najwyżej do normalnych MMO, nie strzelanek. Jeśli już koniecznie musi to być mobilka, to szukaj czegoś co ma stację przekaźnikową jak najbliżej twojego miejsca zamieszkania, bez żadnych przeszkód terenowych, najlepiej jakby to było mniej niż kilometr.

Operatorzy mnvo jak premium mobile dzierżawią infrastrukturę, więc nie jest to idealny wybór do gier. Ruch klientów sieci macierzystych jest priorytetowany.

To nie problem zasięgu a obciążenia BTSa, obciążony BTS pokaże ci 100% zasięgu ale ping na nim będzie uniemożliwiał grę.

Hmm praktycznie od mojego miejsca zamieszkania około kilometr są 4 te punkty największych operator, co ciekawe jak patrze za okno to teoretycznie w najlepszej sytuacji jest orange, a chodzi strasznie słabo ale to chyba jakieś problemy orange z Internetem mobilnym hm?

Jak dobrze zrozumiałem to po samych statystykach lepiej wybrac operatora który ma mniej klientów? :grinning:

Użytkuję internet domowy od t mobile (inna opcja neostrada do 10Mbps). BTS’ a mam 20m od domu. O ile transfer jest ok bo max 60 Mbps (limit szybkości nie danych) tak ping jest przeważnie 50-60 ms. Idzie grać ale czasami ping podskoczy i jesteś martwy:)

Lepiej wybrać kabel.

No właśnie kabla nie mogę, mam modem piętro niżej ale kabla nie da rady. Ogólnie oferta z UPC światłowód. Kupiłem kartę od netisa ale nie jestem zadowolony. Może jakiś router dokupić? Tylko czy to pomoże. Myślałem tez nad repeaterem, bo prad w obu mieszkaniach jest na jednej szafie z tym, że trochę to trudne może być dla mnie do zrobienia.

Kabel zawsze da radę, albo przez sufit, albo po schodach przez całe mieszkanie pod listwami podłogowymi. W przypadku łączenia się po wifi, dodatkowo przez sufity i ściany, to będziesz miał duży ping i nie przeskoczysz tego w strzelankach. Wybór operatora jest tylko częścia problemu, główny masz u siebie, niestety.

@anon7248146 fizycznie oczywiście, że da rade, ale mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu, które kiedyś miało być dwu piętrowe ale ostatecznie jest jako dwa mieszkania. No i oczywiście na dole wynajmują obcy ludzie. Tak więc nie chce mieszać tylko po to żeby kabel puścić :smiley: Szukam jakiegoś innego rozwiązania, najmniejszego zła

Najmniejszym złem będzie skontaktowanie się z właścicielem mieszkania i dogadanie sposobu doprowadzenia kabla przez ISP. Właściciel na pewno nie będzie miał nic przeciw jeśli to zostanie wykonane dobrze i za jego zgodą, bo instalacja mu zostanie dla innych wynajmujących.
Dziw bierze ze sam jeszcze tego nie wykonał, bo mieszkanie bez instalacji internetowej w dzisiejszych czasach to jakaś patologia :wink:

No zależy kto jakie ma priorytety. Według niego to jest ok a w razie czego to są takie wzmacniacze do gniazdka to z tym już w ogóle jak z kabla będzie :smiley: No nic faktycznie może jakoś uda mi się przemówić do rozumu. A korzystaliście może z repeatera? Na jednej fazie to może faktycznie ma sens.

Jeśli chodzi ci o transmitery sieciowe (takie do gniazdka pradowego) to one inaczej nie mogą działać niż na jednej fazie, ale są dosyć drogie, a o jakości połączenia przekonasz się dopiero po podłączeniu, bo ono mocno zależy od jakości instalacji elektrycznej i podłączonych urządzeń do prądu. Może być tak, że prędkość/Ping będzie mocno się pogarszać gdy sąsiad będzie podłączał np. jakiś zasilacz impulsowy bez układu filtrujacego, albo jakaś lodówka będzie siała zakłócenia etc.