Jaki Internet mobilny wybrać?

Chciałem udostępnić sasiadowi swoje wi-fi ale dostałem odpowiedz je jest to niebezpieczne ( jestem laikiem ) dlatego wolałem zapytać bardzo kompetentne osoby na forum… :slight_smile:
Teraz z innej beczki:
mam modem usb ktory leży… u mnie w szufladzie mysle ze ‘‘pożycze’’ go sasiadowi… I teraz czy jest jakaś oferta ( bo karta sim trzeba będzie kupic ) azeby mozna korzystac z tego mobilnego internetu bezstresowo ze sie zaraz limit wyczerpie…sasiad oglada you tube stare koncerty cda raczej nie sciaga plików… sasiad jest na emeryturze…

Niech kupi sobie takie coś link zamontuj u siebie na ścianie, on będzie miał internet od ciebie, ty spokojną głowę, że macie inne sieci i po temacie. Na wszelki wypadek sobie hasło jakieś tam ustawisz do anteny i będzie git. Nawet sobie limit możesz na tym ustawić, żeby ci za dużo nie zabierał.

LTE to albo umowa, albo drogo, do tego w najtańszych abonentach mało tego internetu, LTE różnie działa w różnych miejscach, filmy szybko wyczerpią limit, chyba, że weźmie ten biurowy z Orange to tam masz 1TB, tylko czy zasię jest na tyle ok, że nie będzie cięło.

Trzeba bedzie cos pomysleć…dziękuje za odpowiedzi…

Z LTE na przykład T-Mobile na kartę. Pakiet 15 + 15GB. Nielimitowany transfer na YouTube, Netflix i kilka innych. Do tego co jakiś czas wpadają gratisowe GB czy tymczasowo nielimitowany pakiet.

Netflix przy FullHD ok 3GB na godzinę, jak koleś filmy chce na tym oglądać i programy, a to jeszcze starszy gościu, który pewnie po 8 godzin dziennie, to ten pakiet w dwa dni zje. Minimum to Orange biurowy, 999GB za jakieś 60zł + VAT. A najlepiej jak się dogadają.

1 polubienie

:):):):):):):):slight_smile:

Moim zdaniem bez sensu przy tym na osobę prywatną”

https://www.t-mobile.pl/sklep/kategoria/internet-domowy/lista/produkty?bp=acquisition&productOfferingTerm=agreement24

Jak na firmę to tym bardziej to się opłaca bo można przenieść na firmę wtedy numer telefonu i za 97 zł netto dwie karty sim i w telefonie bez limitu to wbrew pozorom nie dużo:

https://www.t-mobile.pl/dlafirm/internet/internet-mobilny/cat10047.chtml

W L-ce dla firm w T-Mobile jest prędkość do 200 Mb/s zarówno na SIM do internetu jak i na SIM w telefonie.

cosik bedzie trzeba rozważyć…dziękuje za odpowiedzi:)

Jest jeszcze internet z nju - po 3 miesiącach masz 180 GB przy koszcie 29 zeta /miesiąc

https://www.njumobile.pl/oferta/im-dluzej-tym-lepiej

Ja słucham dużo muzyki bezstratnej z Apple Music w pracy gdzie jest internet mobilny takie coś dziennie zużywa 12GB według tego co pokazuje router LTE Alcatela bo w Mój T-Mobile to tak dziwnie przelicza, ze gubię się. Więc 12GB razy 30 mamy 360GB na samą muzykę bezstratną z streamingu. Do tego od czasu do czasu YouTube nawet bez HD, czy kilkakrotnie odwiedzane strony internetowe i te wasze porady njusowego ze 180GB i inne są nic nie warte bo by musiał kupić 2 czy 3 takie i totalnie się nie opłaca nawet przy najtańszym T-Mobile bez limitu Domowym LTE. Jak ktoś tylko raz na dzień odwiedzi dobre programy i sprawdzi pocztę to mu i 10GB pakiet wystarczy, ale to chyba z 20 lat temu jak strony internetowe nie wyglądały tak jak teraz.

1 polubienie

U mnie jest 0 bo brak zasięgu.

Co to ma do tematu, ze ty nie masz zasięgu t-Mobile?

W sumie miło, że ktoś chce sąsiadowi w taki sposób pomóc, sam miałem ostatnio problem z brakiem internetu, ale pomyślałem „nie będę chodził po ludziach i prosił się, żeby podzielili się łączem”.
A tak z innej beczki, ale jeszcze przy temacie internetu mobilnego - jest jakaś stronka, gdzie mogę sprawdzić zasięg i najlepszego dostawcę w okolicy?

http://beta.btsearch.pl/bts/?network=26003&region=15&query=

1 polubienie

Te stronki to sobie można w buty włożyć. Według stronek to ja powinienem mieć Plusa i T-Mobile zasięg idealny, a niema praktycznie w ogóle.

Tak samo jest z obiektami przemysłowymi, mamy klienta który zajmuje się instalacjami w dużych fabrykach, instalują do monitorowania tych instalacji routery LTE, zwykle na dachu. I z mapek to na dwoje baba wróżyła, jak się nie sprawdzi, to nigdy pewności niema.

To, że opłacalność mocno zależy od tego czy jest zasięg, od tego i czy jest dużo klientów w danej okolicy. Bo co ci po nawet najbardziej opłacalnym operatorze, skoro i tak z niego nie skorzystasz?

Wiem, że tak było kiedyś, gdy internet mobilny to było naprawdę coś działającego tylko w praktyce i maksymalnie dostawało się 5GB na miesiąc, ale nie powiedziałbym, że wciąż tak jest (kiedyś, by rozmawiać przez WhatsAppa musiałem wychodzić z domu, a dzisiaj już nie muszę, więc jednak jest jakaś poprawa). Mimo wszystko zgadzam się, że najlepiej sprawdzić w praktyce, dlatego zapytałem o takie stronki, by wiedzieć chociaż jakiego operatora mogę sobie na pewno darować. :slight_smile:

Powtórzę. W T-Mobile Netflix czy YouTube nie zmniejsza pakietu. Te 30GB jestem ledwo w stanie wyjechać.

Ale dziadek może ogląda jakieś CDA co nie jest VOD z dezaktywacją lejka T-mobajl.

Wtedy w 10-30 filmów pakiet poleci.

Tyle, że starsze osoby głównie korzystają z serwisów z TV i sportowych. np. WP.

Tak czy inaczej, ja nadal uważam, że skoro może mu się dorzucić do abonamentu, to nich sobie kupi AP i będzie 0 problemu.