Jaki internet można wziąść? - Parametry lini

(Adrianf16) #1

Witam.

Ostatnio dzwoniłem do orange aby dowiedzieć się jaką opcję mogę wziąść maksymalnie, bardzo miły pan powiedział że nie może mi powiedziec ponieważ to nie "jego linie" tylko TP i koniec, nie ma takiej możliwości. Najlepsze jest to, że w salonie kazali pod dany numer dzwonić a tu mówią że nie i koniec.

Zwracam sie z prośbą do was o jakieś wstęne dane o jakości lini i o tym jaki internet moge wziąść (interesuje mnie 6mb, ale nie wiem czy to marzenie czy realna niedaleka przyszłość).

screen:

linia.png

Proszę o informacje :0 A w niedługim czasie chyba pofatyguje sie do TP skoro to ich linie może będą tak mili i mi powiedzą co i jak.

(Pooismu) #2

Spróbuj może tu sprawdzić https://www.netiaonline.pl/skantarek/standard/start.do

(Adrian Tomaszewski) #3

6 powinna pójść bez problemów na więcej nie licz :slight_smile:

ja mam 6 na duzo gorszych parametrach czasem mam tłumienie 60db ;p

(Adrianf16) #4

sprawdziłem na netii, kiedyś (kilka dni temu) pisało że wszystkie usługi sa niedostępne (wszystkie dane były ok, nie raz sprawdzałem).

dzisiaj jest już takie coś:

z tego wynika że mogę mieć 20mbitów, chyba lekko przesadzili prawda ?

czy 6mbit pójdzie mi bez problemów ?? a 10mbit dałoby rade czy raczej nie ?

(piotr34.) #5

A czy ty masz internet z Orange czy z neostrady ? bo jak Orange jak i Neostrada ma maksymalną prędkość 20 mb/s, Orange współpracuje z Neostradą a internet Orange dziala na lini TP którą można zamówić po skończeniu sie obecnej umowy i wcale nie przesadził mówiąc że 20 mb/s

(Adrianf16) #6

mam orange i chce przedłużyć u nich (taniej i nie trzeba mieć drogiego telefonu).

wiem że na łączach tp mam internet z orange, jest dokładnie tak jak mówisz.

a co do prędkości to się każe w praktyce, chciałbym mieć to jednak od nich na papierku, niech dadzą gwarancję że taki i taki internet będzie chodził na 100%.