Jaki internet najlepszy?

Witam Was.

Nie wiem czy dobre miejsce wybrałam.

Ja w takiej sprawie. Szukam internetu. Jakiejś dobrej oferty. Tj tak, na mieszkaniu studenckim nie mamy neta. TRzeba coś na własną ręke. Szukam czegos na max 12 miesiecy, najlepiej na 9. Nie znam się kompletnie na prędkościach transferach itp. Szukam czegoś co w krk będzie śmigać w miare płynnie , będzie tanie gdzies 60/75 zł. z modemem (tak to sie chyba nazywa) . Ktoś ogarnia ten temat? :slight_smile:

UPC, jeśli jesteś w zasięgu.

pozdrawiam

http://dropss.pl/ netii bez lojalki

Serio warte uwagi?

 

 

A wypowie sie ktoś o LTE w Plusie ofercie dla studentów?

pomoże ktoś? 

Każdy bezprzewodowy będzie z limitem, jeżeli Ci to nie przeszkadza, to może się okazać wygodniejsze, zwłaszcza z laptopem. Gorzej z zasięgiem samego LTE.

Masz racje dlatego cos takiego odpada. Lepszą opcją byłoby coś stałego ale nie wiele firm proponuje cos na 10 miesiecy. Czy UPC byłby słusznym wyborem? opinie są różne. ktos moze doradzic? 

 

Albo ewentualnie co lepsze UPC czy Dropss?

Ja bym brał UPC.

Ja bym brał taki, który

 

Nie ma limitu pobieranych danych

Zmienne IP

10-20 Mb/s

Bez pakietów telewizji (taniej?)

 

Netia 59 zł (20 Mb/s miesiąc) … Cena 59 zł to fakt … jeśli ma się linie Orange(TP) + 30 zł = 89 zł

 

10 Mb/s - prawdopodobnie 49 zł

Zdecydowanie. Jeśli nie jesteś w zasięgu tu biada ci. 

ok prawie jestem zdecydowana na UPC. ale co z ruterami? Słyszałam, że są strasznie lipne . Wie ktos cos o tym? I że nie da sie oglądać filmów na youtube. To prawda? Wie ktoś cos na ten temat?

Jak Ci nie przypasuje router(AP) od dostawcy, to najprostsze routerki to koszt ok. 60 zeta, przynajmniej w Wawie na giełdzie (z takich nadających się do użytku, które znajomy sprzedawca był w stanie polecić). Niewielkie dupełeczka, wielkości paczki fajek, więc przy wyprowadzce na zakończenie roku akadeemickiego problemu nie będzie. Możliwościami konfiguracji nie powalają, ale dla studentki powinno wystarczyć do lapka, telefonu, tabletu.

 

Gorzej z umową - na czas nieokreślony jest zazwj drożej, a standardowo umowa to rok/dwa, więc przekalkuluj czy bardziej się opłaca zapłacić za 2 miesiące nie używania (i odpowiednio wcześnie wypowiedzieć umowę), czy brać na czas nieokreślony (też trzeba pamiętać o wypowiedzeniu).

 

 

Mają oferte dla studentów umowa na 9 miesiecy. Czyli myśle ze to fajna oferta. Czy mam sie spodziewac jakichś haczyków?

 

Zmiana rutera to nie problem. Czyli po zmienia youtube bd śmigać normalnie? Bardzo mi zależy na płynności akurat tutaj i braku problemów z bufrowaniem o któych słyszałam.

Przejrzyj oferty na stronie Orange, Netii i UPC, jakimiś nieznanymi dostawcami internetu spod ciemnej gwiazdy nie warto sobie nawet głowy zawracać.

Tu się nie zgodzę - nieznany wcale nie znaczy “spod ciemnej gwiazdy” - ja np. o lokalnym dostawcy (zasięg kilku dzielnic) dowiedziałem się dopiero po przeprowadzce. Jako że “znani” ISP dostępni w tym miejscu mnie już wcześniej czymś zrazili, albo wymagali linii TP, to zaprzyjaźniłem się właśnie z tym nieznanym.

Jakość zarówno usługi jak i obsługi okazała się o niebo lepsza niż w ogólnopolskich molochach - w czasie jaki zazwyczaj czeka się na połączenie z technicznymi na infolinii, ja miałem serwisanta pod drzwiami, bo akurat był w pobliżu. Jak się okazało był wówczas moim sąsiadem i wpadł do domu na obiad. Przez 1,5 roku była to jedyna awaria - spalił się port w switchu na klatce (czyli coś na co żaden ISP wpływu nie ma), wystarczyło przepiąć do wolnego portu. 

Zgodzę się, że lokalni dostawcy nie są źli. Od 6 lat mam internet od lokalnego dostawcy i jestem zadowolona, net jest ok. a usterki jeśli sie zdarzają to są naprawione w ten sam dzień lub następny. 

 

Ale teraz się wyprowadzam i potrzebuje innego dostawcy :stuck_out_tongue: . Nad nieznanymi w tym przypadku nawet nie myśle. Poprostu nie poznałabym zbyt wielu opini. Jak narazie tylko UPC wchodzi w grę. Chcę wiedzieć czy warto. Jest tu ktoś kto ma internet z tej UPC i moze sie wypowiedzieć? Jak jest z tym youtube? :slight_smile:

“I że nie da sie oglądać filmów na youtube. To prawda?”

nieprawda

pozdrawiam

Ktoś Ci bajek naopowiadał, youtube normalnie działa.

pozdrawiam

  to dobrze. Takie informacje po sieci chodzą