Jaki internet : orange,iplus,era czy paly?

Ale tyle samo km od nadajnika UMTS? dobrze wiedzieć. Na Plusie 12km sygnał leci. Mnie tylko przerażają 2 słowa występujące razem “Play” i “abonament”.

To dlaczego nie chcesz Neo? Jest bardzo mało prawdopodobne, żebyś osiągnął wyższą przepustowość na sieci komórkowej. A z pingami będzie znacznie gorzej. Na innych łączach bezprzewodowych dużo lepiej też nie powinno być.

Ogólnie do wyboru masz: WiMax (Era, Netia), CDMA (Orange, Sferia, Nordisk), jakąś dziwną odmianę HSPA (Polsat - teoretycznie umożliwia osiągnięcie najwyższej przepustowości, ale pewnie gorzej jest z pingami), Wi-Fi (lokalni dostawcy jeśli istnieją, lepiej na 5 GHz niż na 2,4 GHz). Dopiero po tym sieci komórkowe, a na samym końcu łącza satelitarne (tak naprawdę kompletnie nieopłacalne).

  1. Chce mieć w przyszłości niższy abonament gdybym brał tel. na abonament.

  2. Przyłączenie = niezła opłata. Poza tym brak “wolnych numerów” i przepychanie kabla po chacie.

3, Niewykorzystany abonament telefoniczny

  1. Przywiązanie do miejsca, z kablem się nie przeprowadzę.

  2. 1034587151.png

Bo akurat łapiesz HSPDA. Co na wsiach (takich, gdzie są problemy z dostępem do Internetu) przecież częste wcale być nie musi.

Dlaczego mierzysz transfer do Lwowa? Nie było bliższego serwera?

Poważnie zastanów się nad Neo. TP obniżyła ceny internetu zarówno w neostradzie jak i pakietach biznesowych więc wbrew pozorom, może być opłacalną alternatywą.

Dlatego ważne jest rozeznanie w terenie. Są jeszcze mapy zasięgu, które dużo powiedzą.

Bo tak mi się kliknęło. Bliższy nie znaczy zawsze szybszy, akurat teraz jest (godzina 17.37, czwartek)

1035592209.png

Jeżeli chodzi o net mobilny to albo Era z blueconnect, albo Orange z Free. Obydwie firmy oferują promocję na swój internet.

Stacjonarny, to Neostrada, dzięki jesiennym obniżkom. Ewentualnie Netia, ale tylko na swoich łączach których nadal jest mało.

Firmowy: DSL w TP, w ramach pakietu biznesowego, przy obniżonych opłatach abonamentowych.

Przede wszystkim zorientuj się jakich masz dostawców w swojej okolicy. Jeśli chodzi o operatorów, których wymieniłeś to każdy ma swoje plusy i minusy. Osobiście najkorzystniejsza wydaje mi się oferta orange- zarówno pod względem jakości jak i cen. Przy najwyższej prędkości ceny max. to kwestia ok. 70 zł (umowa na 12 miesięcy) i przy wyborze oferty otrzymuje się pakiet złotówek, które można przeznaczyć na połączenia z Orange.

Jeśli masz dostęp do neostrady, to zawsze przed zakupem możesz sobie wziąć usługe na próbę (miesiąc) + 2 pierwsze miesiące są za free. Możliwości na pewno nie brakuje.

Jeśli chodzi o wieś to ciężko z internetem, ale zawsze możesz poszukać a nuż trafi się coś tańszego niż neo ;]

Tu masz linka do strony gdzie mają mapy zasięgu sieci co pewnie ci może pomóc w szukaniu dobrej oferty.

Zrób sobie wywiad jaki internet może Ci pójść. Jak się zgłosisz do TP to powiedz, że chciałbyś zrobić wywiad pod DSL w biznes pakiecie. Powiedzą Ci rzeczywiste możliwości łącza. Wtedy będziesz wiedział, co można robić.

biznes? po co? Przecież ofert nie brakuje. Jak zadzwonisz do tpsa, to na pewno coś Ci podpowiedzą, możesz śmiało sprawdzić jakość przez okres 1 miesiąca, co wydaje mi się spora wygoda bo jednak nikt nie lubi kupować kota w worku.

@groszek77, ja bardzo dobrze o tym wiem, że ofert na rynku nie brakuje. Ja wcale nie mówię, że pakiet biznes w TP będzie w tym przypadku dobrym rozwiązaniem, bo faktycznie to jest korzystne dla firm. Chodzi mi tylko o to, że TP sprawdza możliwości techniczne, bo nie może puścić czegoś na co nie ma zgody techników. Jak już będzie wiadomo, jaka jest wydajność kabli, można się zastanowić nad konkretną ofertą dla klienta indywidualnego

iPlus :slight_smile: bo…

* BEZLIK GIGABAJTÓW - w godzinach 0:00 - 9:00/12:00 ściągasz bez limitu.

* Plus ma zdecydowanie lepszy zasięg niż Play

* Plus ma znacznie stabilniejsze połączenie niż Play

* W Plusie max prędkość to 3,6 / 7,2 / 21 Mbit w zależności od używanego sprzętu i przebywania w zasięgu sieci. W Play bez względu na to jaki masz sprzęt i gdzie się znajdujesz max prędkość to 1Mbit

…a w Play masz taniej.

Porównaj sobie mapy zasięgu operatorów, bo może się okazać, że nie ma sensu dopłacać do Plusa, skoro PLAY całkowicie będzie dla Ciebie wystarczający.